به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، سرپرست دانشگاه مازندران در همایش بسیج، بصیرت و سیاست های اقتصادی دولت با بیان این موضوع كه هفته بسیج فرصت مغتنم و گرانبهایی برای توجه خاص همه نیروهای انقلاب و اسلام به خصوص اساتید بسیجی و تبیین اهداف، رسالت، مأموریت، خدمات و اولویت های بسیج برای آحاد مردم جامعه و علاقه مندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: بسیج در دوران دفاع مقدس تجسم غیرت واقعی یك ملت بود، بسیج همان شجره طیبه ای است كه دشمنان اسلام و انقلاب بارها در صدد قطع و نابودی آن برآمدند اما هرچه در این راه تلاش كردند كمتر نتیجه گرفتند و در جبهه های هشت سال دفاع مقدس نیز این بسیج بود كه روح مقاومت را دمید و تجسم غیرت ملتی بود كه آرمان های خود را در حوادث صدر اسلام و عاشورا جست‌وجو می كرد و با فرهنگ ایثار و شهادت آنچنان حماسه ای آفرید كه دوست و دشمن را حیرت زده كرد.

وی با اشاره به اینكه بسیج یك تفكر، عقیده، آرمان و یك فرهنگ است افزود: در حقیقت بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است كه برای دفاع از كیان نظام و ارزش های انقلاب یك ضرورت اجتناب ناپذیر بوده و هست و رسالت بسیج در آن مقطع حضور در میدان نبرد و جنگ فیزیكی در مصاف با دشمن مورد حمایت قدرت های غرب و شرق بود كه با اتكا به قدرت لایزال الهی و ایمان راسخ بسیجیان با ایثارگری ها و از جان گذشتگی های خود سرافرازانه مبارزه و پیكار کردند و به پیروزی های چشمگیری دست یافتند.

دكتر احمدپور در ادامه اظهار داشت: رسالت بسیج در حال حاضر به مراتب سنگین تر از گذشته است و امروز رسالت بسیج مقابله با تهاجم فرهنگی قدرت های غربی در قالب جنگ نرم است كه امیدواریم با هوشیاری و درایت بسیجیان به خصوص اساتید بسیجی این تهاجم فرهنگی خنثی شود.

وی خطاب به شركت كنندگان در این همایش بیان كرد: دوستان دانشگاهیم استحضار دارید كه جنگ نرم روشی است كه دشمن با تغییر خاكریز خود بعد از جنگ هشت ساله در كشور ایجاد كرده است و با روی آوردن به تهاجم فرهنگی جبهه جدیدی به سوی جوانان عزیز ما در این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی گشوده است و این جنگ، جنگ بسیار خطرناك و حادثه سازی است كه ما باید آماده تر از گذشته آماده رویارویی با دشمن در عرصه فرهنگی باشیم.

دكتر احمدپور با بیان اینكه توزیع سی دی های مستهجن و كالاهای فرهنگی ضد اخلاقی و ضد دینی در بین جوانان و نوجوانان در شهر و روستا، دانشگاه ها و مدارس برای ما مشكلاتی ایجاد كرده است تصریح كرد: دشمن امروز قلب جوانان ما را نشانه گرفته تا به جای گذاشتن تخم معنویت در آن تخم نفاق و انحراف را بكارد و آنها را از میدان اصالت و ارزش های انقلاب و روند فعالیت های علمی و پژوهشی در محیط مقدس دانشگاه دور سازد.

سرپرست دانشگاه با بیان این مطلب كه ما باید به امور فرهنگی در دانشگاه توجه جدی داشته باشیم بیان كرد: ما باید از دوباره كاری ها و موازی كاری ها به شدت پرهیز كنیم و در این راستا بسیج اساتید با مهندسی فرهنگی می تواند محوریت انجام كار فرهنگی بر اساس ایده های جدید را به عهده گیرد و برای محتوا و غنای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ایجاد محیط های سالم در محیط مقدس دانشگاه تلاش جدی کند.

دكتر احمدپور در خصوص نقش بسیج اساتید در افزایش توان علمی كشور اذعان داشت: ما باید در راستای افزایش توان علمی كشور كه بسیج اساتید نقش محوری در آن دارد و در افزایش تولید علم نقش جدی و قابل قبولی را داشته باشیم و سهم خود را در كشور بالا ببریم تا قدرتمندانه در عرصه علمی جهان نظام جمهوری اسلامی را به اوج افتخار و اقتدار برسانیم تا به عنوان نماینده كشورهای اسلامی در تمام مجامع جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی همچنین ادامه داد: امروز بسیج باید در راه بصیرت علمی و دینی در دانشگاه ها قدم جدی و مستحكم بردارد و این وظیفه ما به عنوان بسیجی در قالب بسیج اساتید است. بنابر این گسترش و معرفی بسیج و اهداف آن در دانشگاه ها از ضروریات است كه باید توسط بسیج اساتید بطور جدی پیگیری شود.

سرپرست دانشگاه در پایان سخنان خود گفت: بنده به عنوان مسوول بسیج اساتید دانشگاه مازندران به كمك دوستان به امید خداوند در راستای ارزش گذاری و معرفی بسیج اساتید در دانشگاه برای دستیابی به اهداف والا و مهم بسیج به عنوان یك سرباز در خدمت نظام اسلامی خواهم بود.