به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، مشاور وزیر نیرو و رییس گروه مشاوران جوان صنعت آب وبرق كشور در اولین همایش یك روزه مشاوران جوان صنعت آب و برق شمال كشور در ساری با بیان اینكه آرمان خواهی، تحول گرایی و شور و نشاط در جامعه تاثیر بسیار زیادی دارد، گفت: جوان نیروی ارزشمند با اشتیاق و تحول گرا است.

اكبرصادقی به ماموریت های اصلی مشاوران جوان وزارت نیرو پرداخت و افزود: سه عامل رمز موفقیت گروه مشاوران جوان است که عبارت است از تقوای الهی ، ولایت پذیری و خدمت به مردم و هرگاه جوان از این سه شاخصه مهم به خوبی عبور كرد عاقبت به خیر خواهد شد.

وی از اجرای طرح سند ملی جوانان وزارت نیرو خبر داد و یاد آورشد: 5 كارگروه در گروه مشاوران جوان وزارت نیرو فعالیت خواهند كرد كه یكی از آن كارگروه ها نواندیشان صنعت آب و برق است كه باید با اندیشه نو سبب تحول و پیشرفت این صنعت شوند.

وی تصریح كرد: 2 كار گروه تخصصی در حوزه صنعت آب و برق بعد از ظهرامروز در ساری تشكیل می شود یكی آب و آبفا و دیگری برق و انرژی و هر دو در قالب اطاق فكر اجرا خواهد شد.

مدیر عامل شركت توزیع برق مازندران نیز در این همایش با بیان اینكه یكی از مهم ترین دستاوردهای این نظام موضوع جوان گرایی و روح اعتماد به نفس است، گفت : امروز دستاوردهای همه جانبه جامعه مدیون جوانمردی و پایمردی جوانان است و آینده از آن ملتی است كه جوانش كوشنده و اندیشه ورز است و تكیه ویژه به جوانان می تواند آینده ای روشن را رغم زند.

مهندس منوچهر جعفری به ویژگی های جوانان مؤمن و متعهد پرداخت و گفت: معنویت، عبادت، خدامحوری و خداخواهی و تلاش و خستگی ناپذیری و تحول و آرمانگرایی و برنامه ریزی درست از خصوصیات جوانان است و باید به آن مومن و عامل باشند وظیفه مسوولان نیز این است، در تمام جوانب از نسل جوان بهره مند شوند و از این سرمایه عظیم و عزیز بخوبی استفاده كنند.

وی بهره گیری از نیروی جوان متخصص در صنعت آب و برق را مورد تاكید قرارداد و اضافه كرد: جوانان این شركت هم پتانسیل علمی بالا دارند هم پتانسیل مدیریتی خوب در این شركت هم معاون جوان، هم مدیران جوان و هم كارشناسان و روسای ادارات جوان داریم و در ارائه خدمات ارزشمند به مردم تعدای زیادی نیروی جوان تحصیلكرده و مستعد استفاده می كنیم و طی چند سال گذشته جوانان زیادی به استخدام شركت در آمده اند انتظارمان این است با وجود نیروهای جوان نسبت به گذشته تحولات خوبی در پیشرفت و پویایی سازمانی و ارائه خدمات به مردم و جلب رضایت مردم و مسئولان داشته باشیم.

وی انرژی برق را یكی از سرمایه های ملی كشور ذكر كرد و افزود : در راستای سیاست های نظام اسلامی در پیشبرد اهداف برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، وزارت نیرو در زمینه توزیع انرژی برق به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران اظهار داشت: با توجه به گستردگی فعالیت در شهرها و افزایش جمعیت و رشد صنعت و كاربرد متنوع انرژی الكتریكی، بخش توزیع برق استان از اهمیت فوق العاده ای در صنعت برق برخوردار است.

مهندس جعفری تعداد كل مشتركان این شركت را از 153 هزار و 196 مشترك در پایان سال 57 به 948 هزار مشترك در سال 89 بیان كرد و خاطر نشان كرد: تعداد مشتركان نسبت به سال 57 به میزان 495 درصد رشد داشته است و تعداد روستاهای برق دار در پایان سال 57 تعداد 738 روستا بوده كه هم اكنون به 2015 روستا رسیده و حدود 180 درصد رشد داشته است و حداكثر بار همزمان از 123 مگاوات به 243 مگاوات رسیده كه نسبت به سال 57 به میزان 910 درصد رشد داشته است.

وی از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها خبرداد و تصریح كرد: طرح هدفمندی یارانه ها اقتصاد كشور را پویا می كند، طرح هدفمندی یارانه برق نیزاز 28 آذر ماه آغاز و اولین قبوض برق مشتركان پس از طرح هدفمندی یارانه ها از بهمن ماه به بعد به دست مشتركان می رسد.

مدیر عامل شركت برق منطقه ای مازندران و گلستان نیز دراین همایش با تاكید بر اینكه عرصه كار و سازندگی برای جوانان مستعد و خلاق امری ضروریست، گفت : خوشبختانه پتانسیل های فراوانی در شمال كشور وجود دارد و جوانان مستعد باید با مسوولیت پذیری بیشتر در امر سازندگی كشور قرارگیرند.

حسین افضلی به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با جوانان اشاره كرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب در سخنرانی ها از به كارگیری جوانان متخصص، لایق، متدین و مستعد در امر سازندگی كشور تاكید دارند.

وی تصریح كرد: جوانان این مرز و بوم از ضریب هوشی بالایی برخوردارند و قطعاً می توان از راهكارهای خوب این قشر در توسعه صنعت آب و برق كشور بهره گرفت.

در این همایش مشاور مدیر عامل و رییس گروه مشاوران جوان شركت توزیع برق مازندران نیز به وضعیت پرسنل جوان دراین شركت پرداخت و گفت: جمعیت شركت توزیع برق مازندران و مجموعه نیروی انسانی آن جوان است بطوریكه 19 نفر از كاركنان این شركت فوق لیسانس، 106 نفر لیسانس، 84 نفر فوق دیپلم جوان هستند.

هادی یوسفی به سطح مدیریتی پرسنل جوان این شركت اشاره كرد و افزود: 8 نفر از نیروی جوان این شركت مدیر امور، 22 نفر رییس اداره و 95 كارشناس مسئول یا رییس اداره هستند.

وی به ماموریت های گروه مشاوران جوان پرداخت و بستر سازی جهت راه اندازی یا حمایت مستمر از كانونهای تفكر مرتبط با وزارت نیرو، ایجاد تقاضا در وزارتخانه و تسهیل ارتباط مناسب با مدیران ، گردآوری ، پردازش ایده ها، تولید اندیشه و پیشنهاد سیاست های خرد و كلان در عرصه های علمی و مدیریتی ، تدوین و ارائه برنامه هایی جهت رشد و توسعه همه جانبه وزارت نیرو با بهره گیری از ایده های جوانان ، تهیه شیوه نامه اجرایی گروه مشاوران جوان كه شامل شیوه نامه اخلاقی گروه ، تبیین جلسات و كارگروه های داخلی و آیین نامه فعالیت و اداره آن را از ماموریت های عمومی و شناسایی و ایجاد زمینه رشد ، ارتقای دانش ، مهارت عمومی و تخصصی جوانان ، تهیه برنامه خود ارزیابی اعمال نتایج آن در برنامه های آتی گروه و ارسال گزارش آن به حوزه مشاوران جوان را از ماموریت های توسعه ای واستفاده بهینه و سازماندهی شده از نیروهای متخصص و متعهد جوان شاغل در وزارت نیرو و شركت های تابعه و ایجاد پویایی بیشتر و بهره گیری از خلاقیت و نیروی جوانان و تصمیم سازی ها در جهت تحقق رسالت وزارت نیرو از ماموریت های تخصصی مشاوران جوان وزارت نیرو بر شمرد.

یوسفی از تشكیل گروه مشاوران جوان این شركت با 8 عضو خبر داد و یادآور شد: انتخاب گروه مشاوران جوان با شناسایی جوانان شاغل در شركت مطابق تعریف مشاوران جوان وزارت نیرو از میان جوانان فعال، متدین، تحصیلكرده در رده های شغلی و تخصص های مختلف و صدور ابلاغ از سوی مدیرعامل شركت صورت گرفته است.

رییس گروه مشاوران جوان شركت توزیع برق مازندران به وظایف این گروه اشاره كرد و اقدام مؤثر در جهت شناساندن گروه و تبیین اهمیت جایگاه آن ، ارتباط مؤثر ومستمر با وزارت نیرو و اطلاع رسانی عملكرد و نقطه نظرات اعضای گروه ، پیشنهاد طرح ها و تصمیم های ارزنده و اقدام در جهت انجام آن در راستای بهبود كیفیت و موفقیت دستگاه ، شركت در جلسات معاونت های مربوطه علاوه بر جلسات داخلی از جمله وظایف این گروه دانست.

وی به برنامه های ابلاغی از سوی گروه مشاوران جوانان وزارت نیرو پرداخت و تكمیل بانك اطلاعاتی جوانان، شناسایی جوان مستعد و توانمند شركت ، تشكیل گروه مشاوران جوان با 8 عضو، شكل گیری هسته مشاوران جوان منطقه شمال، تشكیل كارگروه های مختلف عملیاتی ، ایجاد وب سایت جوانان در اینترانت و وب سایت، حضور مشاوران جوان در جلسات كمیته ها و كارگروه های تخصصی در شركت، برگزاری جلسات هم اندیشی با واحدهای مختلف به منظور كمك برای رفع مشكلات، مسوولیت تدوین دستورالعمل و ضوابط اجرایی تجهیزات نوین توزیع برق و فعالیت در پروژه های تحقیقاتی را از جمله برنامه ها و فعالیت های گروه مشاوران جوان شركت توزیع برق مازندران بر شمرد.