به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و ترابری استان، مهندس سید علی اسد مدیركل راه و ترابری مازندران اظهار کرد: استان مازندران به دلیل شرایط آب و هوایی خاص خود همواره در طول سال دارای بارش‌های فراوانی است بنابراین داشتن محورهای ایمن و مطمئن در زمان بارندگی یكی از دغدغه های اصلی این اداره كل است، از این رو با مطالعه و بررسی های به عمل آمده، عملیات اجرایی آسفالت متخلخل به طول ۵هزار متر مربع به صورت آزمایشی در محور ارتباطی ساری ـ قائمشهر با اعتباری بالغ بر یك میلیارد ریال انجام شد.

مهندس اسد در ادامه تخلیه سریع آب از رویه راه را از مزیت‌های اصلی این آسفالت برشمرد و گفت: علاوه بر جلوگیری از لغزندگی سطح جاده این آسفالت مزیت‌های دیگری از جمله افزایش قابلیت دید در شب و رؤیت نوارهای ترافیكی كاهش آلودگی های صوتی در سطح جاده، كاهش لغزش خودروها، افزایش ایمنی تردد و كاهش تصادفات، كاهش انعكاس نور وسایل نقلیه و ... را دارد.

مدیركل راه و ترابری استان در ادامه ابراز امیدواری كرد؛ با توجه به مثبت بودن عملیات اجرایی این پروژه درصدد هستیم تا در دیگر محورهای اصلی و شریانی استان نیز اجرای آسفات متخلخل را انجام دهیم.