به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران و به نقل از روابط عمومی استانداری، هادی ابراهیمی، معاون سیاسی امنیتی استاندار در جلسه ستاد گرامیداشت جشن جهانی نوروز با اشاره به ثبت این میراث فرهنگی کشور در سازمان ملل، گفت: پیوند با آموزه ها و باورهای دینی و اعتقادی، دلیل اصلی ماندگاری این میراث ملی و باستانی است.

وی افزود: آئین ها و سنت های کهن و خرده فرهنگ های بسیار زیبا و متنوعی در زمینه جشن نوروز در نقاط مختلف استان وجود دارد که باید آنها را به نسل امروز معرفی کرد.

ابراهیمی با اشاره به زندگی ماشینی دنیای امروز و فاصله گرفتن از ارزش های کهن، خاطرنشان کرد: جشن جهانی نوروز می تواند بهترین فرصت برای دمیدن حیات دوباره به کالبد سنت ها باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه دولت برای شادابی و نشاط مردم برنامه دارد، تصریح کرد: جشن نوروز بهترین آغاز برای اجرای پروژه نشاط اجتماعی است.

ابراهیمی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست تا به عنوان متولیان برگزاری جشن نوروز در مازندران، از گروه ها و موسسات فرهنگی برای ارایه برنامه های خود دعوت کنند.

وی ادامه داد: با جمع آوری همه برنامه ها و انجام کار کارشناسی، جشن بزرگ و فاخری در استان به مناسبت نوروز برگزار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بیان داشت: این ستاد باید در تمام شهرستان ها و به ریاست فرمانداران تشکیل شود تا ضمن شناسایی، به احیای خرده فرهنگ های سنتی همه نقاط استان در زمینه نوروز بپردازند.