به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، احمد مرادی با اشاره به کشف مقادیر زیادی کالای قاچاق در آب‌های شهرستان بندرعباس، عنوان کرد: مقادیر زیادی کالای قاچاق شامل موتور و ماشین آلات سنگین به همراه دیفرانسیل، سیلندر و ته سیلندر در یک فروند لنج باری در آب‌های شهرستان بندرعباس کشف شد.
 
وی ادامه داد: ارزش ریالی این کالاهای قاچاق در مجموع یک میلیارد ریال است که با کار اطلاعاتی اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی استان هرمزگان کشف و ضبط شدند.

فرماندار بندرعباس همچنین از کشف مقادیر دیگری کالای قاچاق به ارزش دو میلیارد تومان نیز در شهرستان بندرعباس خبر داد و افزود: این کالاهای قاچاق شامل انواع مختلف پوشاک بودند که قاچاقچیان به وسیله دو کامیون قصد انتقال آنها از بندرعباس به تهران را داشتند که توسط ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس آگاهی دستگیر شدند.

مرادی تصریح کرد: شیوه این قاچاقچیان در قاچاق این کالاها جعل اسناد و مدارک بود که در نهایت نتوانستند به هدف خود برسند و تمامی اجناس قاچاق با موفقیت کشف شد.

فرماندار بندرعباس در ادامه بر مبارزه جدی با قاچاقچیان تا ریشه کن شدن پدیده شوم قاچاق تاکید کرد و افزود: پدیده قاچاق به اقتصاد کشور آسیب‌های فراوانی وارد می‌کند و مبارزه جدی با قاچاق کالا در شهرستان بندرعباس در دستور کار فرمانداری بندرعباس قرار گرفته است.

مرادی تصریح کرد: در زمینه مبارزه با قاچاق انجام فعالیت‌های فرهنگی برای آگاه سازی مردم نسبت به این پدیده بسیار لازم و ضروری است و با این کار نیز می‌توان میزان قاچاق را کاهش داد.