به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، حسین خادمی ضمن اظهار امیدواری از روند پیشرفت پروژه‌های مهر ماندگار آب و فاضلاب افزود: تاكنون طرح آبرسانی محرم به فرامرزان، 60 درصد و طرح آبرسانی جگین-جاسک نیز، 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

وی در مورد چگونگی روند اجرای پروژه‌های مهر ماندگار آب و فاضلاب گفت: طرح آبرسانی جگین-بشاگرد در مرحله اخذ مجوز كمیسیون ماده 215 بوده که تا پایان آذر ماه امسال عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

مدیرعامل آبفای هرمزگان افزود: این طرح جهت بهره برداری به اعتباری معادل 750 میلیارد ریال نیاز دارد كه فاز اول آن در سال 92 بهره برداری می‌شود و بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، كل این طرح در سال 93 تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
 
به گفته این مقام مسوول؛ طرح آبرسانی جگین-جاسک نیز با هدف تولید هشت میلیون متر مكعب در سال و ظرفیت 510 لیتر در ثانیه اجرایی شده است كه اعتبار مورد نیاز جهت اتمام كل طرح 149 میلیارد و 770 میلیون ریال است.

خادمی افزود: آبرسانی به فرامرزان بستك از دیگر طرح‌های مهر ماندگار است كه برای اجرای این طرح طی سال 89 و سه ماهه اول سال جاری، اعتباری معادل 170 هزار 233 میلیون ریال هزینه شده و تكمیل و بهره برداری از آن نیازمند 212 میلیارد ریال اعتبار است.