به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، ابراهیم عزیزی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شهرک جدید حمل و نقل بندرعباس گفت: در افق این پروژه خدمات‌رسانی به شش هزار کامیون طی روز دیده شده است.

وی افزود: این شهرک از موقعیت خوبی به دلیل نزدیکی به بندر شهید رجایی برخوردار است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: توسعه بندر شهید رجایی قطعاً این امر را می‌طلبد که ظرفیت‌های حمل و نقل نیز برای این بندر دیده شود.

عزیزی یادآور شد: نمی‌توان در یک سو توسعه ترمینال‌های کانتینری بندر شهید رجایی را داشت و از سویی دیگر به تقویت حوزه حمل و نقل بی‌توجه بود.

وی افزود: پروژه شهرک حمل و نقل بندرعباس که در سه فاز دنبال می‌شود، در مجموع بین 30 تا 40 درصد پیشرفت دارد.

عزیزی با بیان اینکه فاز نخست این پروژه پیشرفت 90 درصدی دارد، افزود: اگر بخش خصوصی که مسوول این پروژه است، تقویت شود و خود او نیز پای کار باشد، می‌توان به بهره‌برداری از فاز نخست پروژه طی خردادماه سال 92 امیدوار بود.

رییس شورای حمل و نقل هرمزگان از این پروژه به عنوان مجموعه‌ای بزرگ یاد کرد و افزود: باید تمامی تلاش‌ها را برای رفع تنگناهای این پروژه به کار گرفت.

عزیزی اضافه کرد: بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند مانع از سرگردانی کامیون‌ها شده و مشکلات ترافیکی پیرامون شهر را برطرف کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه وسعت کنونی این پروژه یک‌هزار هکتار است، تصریح کرد: این رقم در فاز سه به 150 هکتار می‌رسد.

وی ادامه داد: شهرک حمل و نقلی بندرعباس می‌تواند نقش عمده‌ای را در ایجاد اشتغال و توسعه امور تعمیرگاهی و دیگر بخش‌های خدماتی داشته باشد.

عزیزی اظهار کرد: در این پروژه فضای سبز، هتل، تعمیرگاه و بازارچه نیز دیده شده است.

وی اضافه کرد: برآورد اولیه برای احداث این پروژه برابر با 180 میلیارد تومان بوده که این رقم در حال حاضر به 215 میلیارد تومان افزایش یافته است.