به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از ادارات ثبت احوال شرق استان با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حملات رژیم غاصب صیهونیستی را محكوم كرد و افزود غلبه مقاومت فلسطین در غزه بر مشت و گنبد آهنین با الگو برداری از انقلاب اسلامی ایران است.

گل محمد بامری در ادامه با اشاره به اینكه هرچه اطراف و جوانب این حادثه عظیم و مؤثّر و جاودانه یعنی عاشوارای حسینی بررسى مى‌شود، ابعاد تازه‌تر و روشنگری‌هاى بیشترى از آن حادثه آشكار مى‌شود و نورى بر زندگى ما مى‌تاباند، اظهار داشت: بحث عبرت‌هاى عاشورا مخصوص زمانى است كه اسلام حاكمیت داشته باشد؛ یعنى زمان ما و كشور ما، كه عبرت بگیریم.

وی ادامه داد: اخبار حاكی از موفقیت‌های پی در پی مردم غزه در برابر رژیم اشغالگر اسراییل تو دهنی بزرگی به این رژیم غاصب دانست كه باید استعمارگران جهان از این تو دهنی درس عبرت بگیرند.

بامری در جمع مردم بشاگرد گفت: صهیونیسم امروز شاهد اعتراضات گسترده مردم سرتاسر جهان است كه بیانگر مخالفت دنیا با اشغالگری‌های این رژیم اشغالگر است و كار اسراییل امروز تمام نشود فردا حتمی‌است و اسراییل ناجوانمرد هم این را به خوبی فهمیده است.

این مقام مسوول ادادمه داد: امروز اسراییل در برابر مردم بی دفاع فلسطین به لرزه افتاده است كه این به خوبی روشنگر تو خالی و پوچ بودن ادعاهی رژیم صهیونیستی است كه پیش از این هم به جهانیان ثابت شده بود و امروز مردم فلسطین با مجاهدت‌های خود مهر تایید محكم‌تری به آن زدند.

وی در ادامه سحنان خود در بازید از از ادارات ثبت احوال شرق استان و در جمع مردم و مسوولین ثبت احوال با بیان اینكه وظیفه ذاتی این سازمان ثبت وقایع حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق و همچنین مهاجرت است و حفظ و ثبت هویت افراد است افزود: ثبت هویت ملتی با این همه افتخارات، ملتی كه در ایثار و شهادت در راه خدا بین مردم جهان الگو هستند واقعا كاری فاخر و بزرگ است.

ریس شورای اطلاع رسانی هرمزگان در ادامه تصریح كرد: تمامی برنامه ریزی های كشور بر اساس همین آمار ثبتی كشور است و نیازمند است این آمار سریعا و با دقت ثبت شود، اما متاسفانه بعضی وقت‌ها با پدیده‌هایی به نام دیر ثبتی یا كم تبتی مواجه هستیم كه باید راهكارهای مناسب برای رفع این چالش اندیشیده شود.
 
وی در پایان افزود: انشالله با مكانیزیمی با نام شورای هماهنگی به ریاست استاندار برای رفع این چالش تدبیر شده بخش اعظیمی از این مشكلات دیر ثبتی یا كم تبتی را حل می‌كند.