به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، ولی اله ساعد با بیان اینکه تجهیز شناورهای صیادی به سامانه کنترل آنلاین شناورها به ثبت مسیرهای تردد (رفت و برگشت شناورها) براساس محاسبه قدرت موتور شناور و ساعات دریانوردی تعیین و روش های صید و صیادی و ثبت سرعت شناورها کمک می کند، اظهار کرد: ثبت مسیر تردد، زمان حضور صیادان در صیدگاه ها برای دوره های دریایی مختلف به طور مستمر از دیگر امکانات سیستم کنترل شناورها است.

وی با اشاره به اینکه روند اجرایی و تجهیز شناورها به این سامانه 31 آبان ماه جاری آغاز می شود، افزود: صیادان و مالکان شناورها از سی و یکم آبان ماه به مدت سه روز باید برای اقدام به تجهیز شناورهای خود به این سامانه اقدام کنند.

ساعد با تاکید بر اینکه از ابتدای دی ماه سال 92 به شناورهای فاقد سامانه کنترل آنلاین در این شهرستان اجازه صیادی داده نخواهد شد، گفت: از صیادان و مالکان شناورها با توجه به مزایای این سامانه که به نفع خود آن‌هاست تقاضا داریم هرچه سریع‌تر در ارتباط به نصب و راه اندازی سامانه یاد شده بر روی شناورهای خود اقدام کنند.

رئیس شیلات شهرستان تاکید کرد: اطلاعات بدست آمده از این تجهیزات فنی می تواند به صیادان در انتخاب جایگاه مناسب صید در طول دوره زمانی یک‌ساله کمک کند تا برای سال های بعدی نیز در انتخاب جایگاه صید مورد نظر خود با مشکل مواجه نشوند.

گفتنی است؛ شهرستان ابوموسی در حال حاضر از 60 شناور صیادی و بالغ بر 480 صیاد بهره مند است.