به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، در این مراسم مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به دست آوردهای انقلاب اسلامی گفت: شیلات پس از انقلاب اسلامی با شیلات پیش از انقلاب اسلامی قابل قیاس نسیت و خدماتی که در سال های پس از انقلاب اسلامی به صیادان و جامعه شیلاتی ارائه شده است افزایش چشم گیری داشته است.

سید پرویز محبی گفت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت ولی فقیه حرکت خود را آغاز کرد، حرکتی که در تمام دنیا بی نظیر بود و سبب شد که امروز ایران اسلامی به الگوی بیداری انسانی و اسلامی ملت های آزاده جهان تبدیل شود.

وی در ادامه دست یابی به صید در آب‌های دور، استفاده صیادان از تکنولوژی های به روز صیادی، ایجاد زیرساخت های لازم نظیر بنادر صیادی و همینطور گسترش صنعت تکثیر و پرورش آبزیان را از اهم دست آوردهای انقلاب اسلامی برای جامعه صیادی استان هرمزگان خواند.

محبی گفت: در استان هرمزگان قبل از انقلاب اسلامی هیچ فعالیتی مبنی بر تکثیر و پرورش آبزیان صورت نمی گرفت اما به برکت نظام جمهوری اسلامی در حال حار شاهد برداشت بیش ازسه هزار و 200 تن میگوی پرورشی تنها در استان هرمزگان هستیم.

مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد: وجود 22 بندر صیادی استان هرمزگان و بیش از هزار و 400 کیلومتر نوار ساحلی یگان حفاظت از منابع آبزیانی مجهز و قدرت مندی طلب می کند که امید است با توجه به تعاملات سازنده دریابانی استان تحقق یابد.

در ادامه مراسم "سرهنگ ایزدی" فرمانده دریابانی استان هرمزگان گفت: دهه مبارک فجر همواره برای مردم ایران برکاتی به همراه داشته است به طوریکه پس از گذشت سی و پنج سال امروز این مسیر نورانی تر از گذشته پرتو افشانی می کند و شیفتگان بسیاری را حول محور اسلام جمع کرده است.

وی افزود: در حالی سی و پنحمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم که ملت ایران امروز با عزت و اقتدار تمام در بهترین شرایط جهانی قرار دارد و هیچ ابر قدرتی نمی تواند خللی در اراده استوار این ملت در ادامه راه امام راحل و شهدا ایجاد کند .

فرمانده دریابانی استان هرمزگان در ادامه گفت: بی شک فعالیت های یگان حفاظت منابع و آبزیان شیلات هرمزگان و دریابانی استان همپوشانی و هم افزایی باید داشته باشد و بی شک دریابانب از هیچ کمی نسبت به فعالیت های یگان حفاظت از منابع و آبزیان شیلات هرمزگان دریغ نمی کند.
 
در ادامه این مراسم سرهنگ حسن طولایی به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع و آبزیان شیلات هرمزگان معرفی شد.

لازم به ذکر است؛ در پایان مراسم با ارائه لوح یادبودی از زحمات سرهنگ دوم پاسدار احمد دستیار به عنوان فرمانده پیشین یگان حفاظت منابع و آبزیان شیلات هرمزگان تقدیر و تشکر به عمل آمد.