به گزارش خبرگزاریبرنا از هرمزگان،  محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه دیدار فعالان صنعت فولاد و توسعه دریامحور با بیان اینکه در استان هرمزگان 21 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که 40 درصد از این شهرک‌ها فعال شده است.

وی اضافه کرد: همچنین 750 هزار واحد صنعتی با 21 هزار پرسنل و 18 واحد صنعتی بزرگ با 10 هزار پرسنل در هرمزگان فعال است و سهم صنایع بزرگ در بازار اشتغال از صنایع در هرمزگان از بسیاری از استان‌ها بیشتر است.

وی با اشاره به فعالیت منطقه ویژه اقتصادی و معدنی خلیج فارس گفت: در این منطقه امروز ظرفیت تولید 5/3 میلیون تن فولاد ایجاد شده است که در آینده‌ای نزدیک این میزان به 10 میلیون تن خواهد رسید که بخش اعظم آن باید صادر شود.

وی با بیان اینکه تکمیل چرخه تولید فولاد نیز با ایجاد ظرفیت تولید گندله در دستور کار است، اضافه کرد: در حال حاضر 20 میلیون تن سنگ آهن به صورت خام از کشور صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در منطقه اقتصادی مذکور ظرفیت تولید 275 هزار تن آلومینیوم ایجاد شده است یادآور شد: این میزان تولید برای کشوری همانند ایران ناچیز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بزرگترین صنعت کشتی‌سازی کشور در هرمزگان واقع است گفت: می‌توان با رونق‌بخشی به منطقه کشتی‌سازی ایزای ایکو ظرفیت‌های خوبی در حوزه اشتغال و ارزآوری به ارمغان آورد.

وی همچنین با بیان اینکه در این منطقه تاکنون کشتی‌های بزرگی نیز ساخته شده است افزود: در این منطقه تعمیر جک‌آپ‌ها نیز برای نخستین‌بار صورت گرفته است.

وی در بخش پایانی سخنان خود افزود: وزارت صنایع به منطقه جاسک نیز نگاه ویژه دارد و این آمادگی را دارد که در آینده صنایع مرتبط با انرژی و تولید فلزات را در این منطقه ساحلی توسعه دهد.