به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، پریت سینگ چوهان، مدیر شرکت تامین کننده ماشین آلات خط نورد در هندوستان گفت: برداشته شدن تحریم‌ها به نمایان ساختن توان واقعی صنعت ایران ختم شد.

این شرکت کننده هندی ایران را به عنوان یک قطب صنعتی در خاورمیانه خواند و افزود: ایران سهم بزرگی در صنعت آسیا به ویژه خاورمیانه ایفا می کند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در نمایشگاه های ایرانی شرکت می کند، تصریح کرد: سطح برگزاری و اجرای نمایشگاه ها در ایران بسیار بالاتر از آن چیزی است که انتظار می رفت.

سینگ چوهان اظهار کرد: ایران در منطقه از بزرگترین و غنی ترین منابع نیروی انسانی و متخصص و همچنین منابع طبیعی غنی برخوردار است.

وی درباره رابطه ایران و هندوستان بیان کرد: این دو کشور دارای رابطۀ تجاری قوی ای از دیرباز بوده اند که با برداشته شدن تحریم ها در حال حاضر و در آینده ای نزدیک این ارتباطات قوی تر می شود .

چوهان ابراز کرد: استان های بزرگ کشور ایران نیز در برگزاری نمایشگاه های صنعتی و معرفی ظرفیت های خود از هرمزگان الگو برداری کنند.

*سمپوزیوم فولاد 92 به خوبی بیانگر جایگاه ویژه صنعت فولاد در ایران به ویژه هرمزگان است

گائو شائو فی (فیگو) نماینده شرکت شنچوان، بزرگترین تولید کننده رزین فنولیک چین که در تولید عایق نسوز صنعت فولاد به کار می‌رود، گفت: سمپوزیوم فولاد 92 و بخش‌های جانبی آن به خوبی بیانگر جایگاه ویژه صنعت فولاد در ایران به ویژه هرمزگان است.

وی با بیان اینکه سطح برگزاری نمایشگاه و حضور شرکت کنندگان مختلف از صنایع فولادی جهان در این نمایشگاه بی نظیر است، گفت:در این نمایشگاه شرکت های تولید فولاد و صنایع فولادی آسیایی و اروپایی حضور چشمگیر داشته اند که زمینه تبادل نظر علمی و تخصصی به خوبی برای شرکت کنندگان در نمایشگاه فراهم شده است.

این شرکت کننده خارجی حضور متمرکز و گردهمایی صنایع فولادی جهان در یک مکان، بازدید مسوولان ارشد کشوری از نمایشگاه و غرفه های شرکت کنندگان، برنامه ریزی کم نظیر میزبانان سمپوزیوم در برگزاری نمایشگاه و حضور تخصصی و حرفه ایی غرفه‌داران را از ویژگی های مهم این نمایشگاه خواند.

وی همچنین با بیان اینکه صنعت فولاد در سال های اخیر در ایران رشد کمی و کیفی خوبی داشته است، گفت: این نمایشگاه به خوبی بیانگر جایگاه ویژه صنعت فولاد در ایران و جهان است.

فیگو در پایان تصریح کرد صنعت فولاد ایران در آینده ای نزدیک در کنار بزرگان این صنعت قرار میگیرد.

*مهندسی و محاسبات ایرانیان در دنیا بی نظیر است

خوان پتان کور نماینده شرکت تولید ماشین آلات صنعت فولاد از اسپانیا گفت: مهندسی و محاسبات ایرانیان در دنیا بی نظیر است

وی با بیان اینکه نمایشگاه از نظر وی بالاتر از سطح و استاندارد جهانی است، بیان کرد: این نمایشگاه به صرف تخصصی بودن و تمرکز صنایع فولادی در یک نقطه بسیار پربازده عمل کرد.

*هدفمندی سمپوزیوم فولاد92 بزرگترین ویژگی این سمپوزیوم

مهدی طهماسبی بازدید کننده شانزدهمین سمپوزیوم فولاد 92 در بندرعباس گفت: هدفمندی، نظم و انظباط، برنامه ریزی دقیق و چیدمان مناسب غرفه ها از ویژگی های بارز این سمپوزیوم است.

وی با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه بیان کرد: افزایش زمان برگزاری سمپوزیوم در ارتقای راندمان آن بسیار موثر است.

طهماسبی برگزاری نمایشگاه جنبی، مرور مقالات در محل برگزاری سمپوزیوم از دیگر ویژگی های این نمایشگاه خواند.