به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در نشستی که با حضور اعضاءشورای اداری، قضات و کارکنان دادگستری شهرستان رودان برگزار شد، افزود: اخلاق، خدمت صادقانه و رسیدگی به مشکلات مردم از وظایف اصلی دستگاه قضاء و سایر دستگاه ها نیز در همین راستا باید گامهای موثری بردارند .

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان درادامه به نقش و جایگاه شوراهای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده ها اشاره کرد و گفت: 3 هزار و 802 پرونده در شوراهای حل اختلاف استان در حال رسیدگی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اولویت نخست شوراهای حل اختلاف را صلح و سازش اعلام کرد و گفت: در یازده ماهه امسال 77هزار و 431 پرونده در شوراهای حل اختلاف تشکیل شده است که از این شمار73هزار و 629 پرونده مختومه شده است که این تعداد در استان هرمزگان در293 شعبه شورای حل اختلاف است.

وی افزود: در شوراهای حل اختلاف شهرستان رودان هم 4 هزار و 422 پرونده تشکیل شده که از این شمار4 هزار و 156 پرونده مختومه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری گفت: 25 درصد از مجموع این پرونده ها به صلح و سازش ختم شده است. و در شهرستان رودان 10 شعبه حل اختلاف فعال است.

دراین سفر ساختمان اداری پزشکی قانونی شهرستان رودان نیز توسط رئیس کل دادگستری هرمزگان به بهره برداری رسید.

این ساختمان با زیربنای 107 مترمربع و با اعتبار 170 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.