به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، صدیقه نجاتی زاده عنوان كرد: برنامه های هفته زن در سال جاری حول محور اقتصاد و فرهنگ و با عزم ملی و مدیریت جهادی و همچنین سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی و سلامت برگزار می شود.

وی ادامه داد: برای برگزاری برنامه های هفته زن در هرمزگان از اسفند ماه سال گذشته های هماهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی صورت گرفت و بر این اساس برنامه هایی شامل جشنواره ها، كارگاه های آموزشی، همایش ها و نمایشگاه های مختلف در قالب فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود.

مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان افزود: به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن از 30 فروردین الی پنج اردیبهشت ماه، هزار و 361 برنامه در سراسر استان هرمزگان برگزار می شود كه هزار و 123 برنامه توسط ادارات كل استانی و 138 برنامه در شهرستان های هرمزگان برگزار خواهد شد.

نجاتی زاده تصریح كرد: اداره كل آموزش و پرورش هرمزگان با 934 برنامه، بیشترین تعداد برنامه ها را برگزار خواهد كرد و در شهرستان ها نیز بیشترین برنامه ها در شهرستان های قشم، رودان و میناب خواهد بود.

وی با اشاره به برخی از مهمترین برنامه های این هفته در هرمزگان، بیان کرد: همایش فرهنگ و مدیریت جهادی، نمایشگاه كتاب، مسابقات ورزشی جام حورا، جشنواره غذای سالم، برپایی خیمه سلامت و مشاوره رایگان، همایش حریم عفاف در قاموس حیا، برپایی جشن تولد فاطمه های خردسال عضو مراكز شبه خانواده بهزیستی، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، عیادت از بیماران زن و برگزاری نشست های تخصصی فاطمه شناسی از جمله مهمترین برنامه های هفته زن در استان هرمزگان است.

مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان خاطرنشان كرد: همچنین همایش تجلیل از 14 بانوی برگزیده استان نیز همزمان با هفته زن در هرمزگان برگزار می شود و افتتاح تعاونی های زنان و برگزاری مسابقه قایقرانی بانوان در جزیره ابوموسی از جمله دیگر برنامه های مهم این هفته است.

نجاتی زاده گفت: توجه به كیفیت و همچنین ترویج فرهنگ و سیره فاطمی (س) از جمله موارد مهمی است كه در برنامه های هفته زن در استان هرمزگان مورد توجه قرار گرفته است.