به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، جاسم جادری در آئین اختتامیه طرح ملی نجات دانش آموزی آب "داناب" ضمن گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم، آب را از منظر الهی و قرآن کریم دارای جایگاه رفیع عنوان کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید همه چیز از آب زنده می شود و بر این اساس آب دارای اهمیت فراوانی است.

وی در ادامه متوسط مصرف آب در ایران و استان هرمزگان را بسیار زیاد دانست و اظهار داشت: متوسط مصرف آب در جهان 150 لیتر است، این در حالی است که این رقم در ایران به 191 لیتر می رسد و در استان هرمزگان با وجود خشکسالی وضعیت بسیار بدتر و متوسط مصرف 260 لیتر است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم دوری از اسراف، تصریح کرد: طرح ملی داناب، ابتکار بسیار خوبی برای صرفه جویی و فرهنگ سازی مناسب در زمینه مصرف آب است که این فرهنگ می تواند در میان دانش آموزان نهادینه شود.

جادری تصریح کرد: وظیفه ما مصرف درست و حفظ منابع آب است که فرهنگ دوری از اسراف باید در خانواده ها شکل گیرد و دانش آموزان نیز باید ترویج دهنده آن باشند.

وی با بیان اینکه 92 درصد آب مصرفی در بخش کشاورزی استفاده می شود، گفت: تنها هشت درصد از آب برای مصرف آب شرب و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و در بخش کشاورزی نیز به میزانی که آب مصرف می شود، تولید محصول نداریم که این نشان دهنده هدر رفت آب است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: امیدواریم با عزم ملی در صرفه جویی، شاهد بهبود مصرف آب در کشور باشیم. آئین اختتامییه طرح ملی نجات دانش آموزی آب با عنوان "داناب" در استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، مدیر کل آموزش و پرورش و سایر مسئولان استانی برگزار شد.