به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، کرامت بلالی گفت: با اتمام مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به نهمین جشنواره ملّی اردیبهشت هرمزگان، ۲۲۸۵ هنرمند از ۳۱ استان و ۲۰۰ شهر کشور در سه بخش فیلم، عکس و فیلم‌نامه این جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی تعداد کل آثار را ۱۴ هزار و ۵۰۲ اثر عنوان کرد و افزود: در بخش عکس تعداد ۱۳۰۴ هنرمند عکاس، ۱۳۰۱۴ قطعه عکس را به جشنواره ارسال کرده‌اند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: در بخش فیلم، ۷۸۵ اثر از ۵۵۶ هنرمند در چهار بخش مستند، داستانی، تجربی و انیمیشن به دبیرخانه‌ جشنواره وصول شد.

بلالی ادامه داد: در بخش فیلم‌نامه نیز ۳۰۹ هنرمند با ارسال ۶۰۵ اثر، در دو بخش فیلم‌نامه‌ ارژینال و اقتباسی در جشنواره‌ نهم شرکت کردند.

وی هیات داوران جشنواره عکس را آقایان مهدی مقیم‌نژاد، حمید سوری، محمد غفوری، شهریار توکلی و خانم گوهر دشتی نام برد و گفت: این هیات، پس از بازبینی عکس‌های ارسالی از سراسر کشور، در مجموع ۵۱ اثر از عکاسان شامل ۳۴ تک عکس و ۱۷ مجموعه عکس را جهت شرکت در مسابقه انتخاب کردند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: هیات انتخاب بخش فیلم نهمین جشنواره ملی اردی بهشت هرمزگان آقایان غلام‌عباس سبزیکار، محمود شهبازی، مرتضی نیک‌نهاد، شهاب حاجی زاده و خانم سارا رضایی، ۸۳ فیلم را از بین ۷۸۵ فیلم رسیده به دبیرخانه را در چهار بخش مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی برای نمایش انتخاب کردند.

بلالی افزود: داوری نهایی آثار منتخب را سعید عقیقی، فاطمه معتمد آریا، هومن بهمنش، بهرام عظیمی و کیانوش عیاری بر عهده دارند.

نهمین جشنواره ملی فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در فرهنگ‌سرای طوبی بندرعباس برگزار می‌شود.