به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، این مسابقات که در کشور امارات و شهر دبی و توسط دانشگاه ولنگوگ استرالیا برگزار شد، شش تیم از هرمزگان در آن شرکت داشتند که در نهایت، دو تیم موفق به کسب مقام شدند.

تیم های هرمزگانی توسط موسسه آموزشی و پژوهشی ارتباط نانو صنعت از واحدهای فعال مستقر در پارک علم و فناوری با مدیریت حسین رئیسی به این مسابقات اعزام شدند.

در این دوره از مسابقات رباتیک، چهار تیم از مرکز استان در رشته ربات های فوتبال و دو تیم نیز از شهرستان سیریک در رشته ربات های مسیر یاب (ترافیک) حضور داشتند.

از بین تیم های شرکت کننده تیم سیریک فستیوال ربات (sirikfestivalrobat) با مربیگری میرمحمد صادقی موفق به ثبت بهترین رکورد و مقام سوم در رشته ربات های مسیریاب شد. همچنین تیم عقاب بندرعباس (oghab e Bandar abbas) نیز موفق به کسب مقام سوم به طور مشترک در رشته ربات های فوتبال شد.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان در خصوص این مسابقات گفت: در این دوره 230 نفر با ملیت های مختلف در قالب 70 تیم حضور داشتند که 6 رشته ربات های فوتبال، رژه، ترافیک، پله نورد، pool game و بخش آزاد به رقابت پرداختند.

به گفته وی، کاروان هرمزگان در این مسابقات را 18 نفر تشکیل می دادند.