به گزارش خبرگزاری برنا از  هرمزگان دكتر جاسم جادری با بیان اینكه نخستین نشست استانداران سراسر كشور با اعضای هیئت دولت به ریاست دكتر روحانی روز چهارشنبه 11 تیر برگزار شد، عنوان كرد: در این نشست خواسته های استانداران، در شش محور توسط نمایندگان منتخب استانداران مطرح شد.

وی ادامه داد: یكی از این موارد، تفویض اختیارات از سوی دولت به استانداران بود كه این طرح در كارگروه تفویض اختیارات وزارت كشور طی 10 جلسه بررسی شده بود و در نهایت 18 مورد مشخص شد كه كلیات آن توسط دولت و رئیس جمهور تایید شد و مقرر شد این موارد بررسی و حتی در صورت نیاز برای آن قوانین جدید نیز مصوب شود.

استاندار هرمزگان در ادامه تصریح كرد: از جمله مواردی كه در طرح تفویض اختیارات به استانداران آمده تا در حوزه اختیارات استانداران قرار گیرد، ادغام، الحاق و انتزاع روستاها در هر استان، تایید و تصویب اعتبارات به منظور احداث ساختمان های جدید در شهرستان ها، رفع بلاتكلیفی آزادسازی سواحل، تغییر در شبكه معابر و ایجاد پهناهای كاربری جدید، فرا استانی كردن كامل طرح های بزرگ ملی و تایید نهایی مصوبات هیئت چهار نفره ماده 33 قانون نظام مهندسی ساختمان در استانها بوده است.

دكتر جادری به دیگر خواسته های مطرح شده از سوی استانداران در این نشست اشاره كرد و افزود: اصلاح نظام برنامه ریزی كشور و تاكید بر ماندن حوزه برنامه ریزی استان ها در زیرمجموعه استانداران، طرح مسائل و مشكلات و رفع موانع مربوط به مسكن مهر و تعیین تكلیف واحدهای نیمه كاره، مسائل امنیت مرزها در شرق و غرب كشور، نحوه همكاری و تعامل و همراهی با نمایندگان مجلس، موضوع پروژه های مربوط به ماده 180 سازمان مدیریت، تعیین تكلیف آزمون های استخدامی 91 و 92 و كمبود هزینه های جاری استانداری ها از جمله دیگر موارد و خواسته های استانداران در این نشست بود.

وی در ادامه بیان کرد: دکتر روحانی رئیس جمهوری نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت اجرای کامل و به موقع طرح های اصلی مصوب سفرهای استانی عنوان كرد كه این حرکت از یکسو موجب رشد و آبادانی استان ها شده و از سوی دیگر باعث تقویت اعتماد عمومی به دولت و افزایش سرمایه اجتماعی می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه كرد: دکتر روحانی در این نشست استانداران را نماینده عالی دولت و بالاترین مقام اجرایی در استان خواند و گفت كه استانداران مسئول پیگیری طرح های اصلی مصوب در سفرهای استانی و تحقق وعده‌های مطرح شده در این زمینه هستند.

وی اظهار کرد: رییس جمهوری همچنین بافراخواندن استانداران به جلب مشارکت بخش خصوصی دراجرای طرحهای استانی خاطرنشان کرد كه با توجه به اولویت مهم دولت در سال ۹۳ یعنی رونق اقتصادی و خروج از رکود تورمی که میزان آن در تاریخ کشور بی سابقه است، افزایش سرمایه گذاری و جلب مشارکت سرمایه گذاران اهمیت مضاعفی دارد.

دكتر جادری افزود: همچنین رییس جمهور مسئله محیط زیست را از ضرورت های مهم زندگی مردم دانست و در ادامه ضرورت تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رفتار توام با احترام متقابل را مورد تاکید قرار داد.

استاندار هرمزگان در ادامه با بیان اینكه بنده در حاشیه این نشست با رئیس جمهوری دیدار كرده و مسائل و مشكلات استان را پیگیری كردم، عنوان كرد: بنده در دیدار با دكتر روحانی رییس جمهور محبوب و فاضل ضمن پیگیری طرح ها و مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان در حوزه ها و بخش های مختلف و بحث ایجاد ظرفیت تولید 10 میلیون تن فولاد در هرمزگان را مطرح و خواستار استخراج و تولید مواد اولیه معادن برای تامین مواد اولیه فولاد شدم كه رئیس جمهوری نیز بر پیگیری و اجرای این طرح ها تاكید كردند و در همین خصوص مكاتبات تكمیلی با وی صورت گرفته است.

شایان ذكر است؛ همچنین استاندار هرمزگان در حاشیه این نشست در دیدار با وزاری فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، جهادكشاورزی، نیرو، معاون امور مجلس رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر دفاع و وزیر نفت به پیگیری مسائل و مشكلات استان در حوزه های مختلف پرداخت.