کشتی دوم خط "ون های" که هم اکنون در بندر شانگهای چین مشغول بارگیری است، تا اواخر مردادماه جاری در بندر شهیدرجایی پهلو می گیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، "ابراهیم ایدنی" در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: علاوه بر "ون های" با چند خط دیگر کشتیرانی نیز مذاکراتی برای بازگشت به بنادر ایران درحال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مزایده انتخاب اپراتور در حال طراحی است، توضیح داد: سازمان بنادر در این خصوص به منظور رعایت استانداردهای بین المللی، از یک مشاور بهره گرفته است.

ایدنی گفت: مزایده انتخاب اپراتورهای اصلی بندر شهید رجایی نیز تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر، دو اپراتور در ترمینال های کانتینری بندر شهیدرجایی مشغول فعالیت هستند.

ایدنی با اشاره به اینکه حضوردو شرکت بحث رقابت بین اپراتورها را تشدید می کند، افزود: خدمات بندری، یکی از اصلی ترین معیارها، برای انتخاب بنادر توسط لاینرها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه اصلاحات ساختاری بزرگترین بندر تجاری کشور انجام شده است، خاطرنشان کرد: سطح خدمات در این بندر افزایش یافته و طبعاً، شاهد افزایش تخلیه و بارگیری در این بندر هستیم.

ایدنی تصریح کرد: همچنین درصد آمادگی به کار و شیفت ها در بندر شهید جایی تصحیح شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: طی روزهای پایانی مردادماه جاری نیز کشتی بعدی متعلق به شرکت "ون های" که هم اکنون در بندر شانگهای چین مشغول بارگیری است، در بندر شهیدرجایی پهلو می گیرد.

یادآور می شود، نخستین کشتی لاینر خارجی متعلق به خط کانتینری "ون های" طی مراسمی با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران بندر شهید رجایی در بزرگترین بندر تجاری کشور پهلو گرفت. این کشتی با ظرفیت 6 هزارTEU کانتینر از بندر سنگاپور به بندر شهید رجایی آمده است. کشتی مذکور دارای 260 متر طول و 33 متر عرض بوده و عملیات تخلیه و بارگیری حدود 3 هزارTEU کانتینر از محموله آن در ترمینال دوم این بندر به انجام رسید.

لازم به ذکر است، در مراسم پهلوگیری این کشتی لاینر خارجی، علاوه بر"ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، " علی جهاندیده" عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، "جلیل اسلامی" مدیرکل امور بندری این سازمان، نماینده خط کشتیرانی ون های در ایران و جمعی از مسئولین و مدیران حوزه دریایی و بندری حضور داشتند.