صالح دریانورد در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان با بیان اینکه تشکیل این کمیته می تواند نقطه عطفی در مباحث مربوط به سواحل باشد، عنوان کرد: در راستای توسعه سواحل باید تلاش کنیم تا طرح توسعه دریامحور در برنامه ششم توسعه به خوبی دیده شود. 

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان،وی ادامه داد: استان هرمزگان دارای ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در زمینه سواحل و دریاست که به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نمی شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان افزود: یکی از این ظرفیت ها صنعت بانکرینگ و سوخت رسانی به کشتی ها در تنگه هرمز است که برخی از کشورهای همسایه درآمدهای کلانی از این طریق کسب می کنند و ما بهره چندانی از آن نبرده ایم.

دریانورد تصریح کرد: با وجود اینکه کشور ما دارای بیشترین طول سواحل است اما نتوانسته ایم از پتانسیل اقتصادی سواحل استفاده کنیم اما در دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های خوبی در این زمینه از جمله در راستای توسعه سواحل مکران و شهرستان جاسک صورت گرفته است.

وی از تعداد زیاد متولیان مباحث سواحل انتقاد کرد و گفت: این امر موجب شده تا هماهنگی و برنامه ریزی منسجمی در زمینه سواحل انجام نشود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا ظرفیت های سواحل به خوبی در برنامه ششم توسعه انعکاس پیدا کند.