شهردار بندرعباس اظهار کرد: بنده خود فوتبالی بوده و هستم و از هرگونه کمکی در جهت ارتقا آن در استان هرمزگان دریغ نمی کنم.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان،  عباس امینی زاده با بیان اینکه تیم شهرداری بندرعباس به نوعی هویت فوتبال استان هرمزگان محسوب می شود، تصریح کرد: علی رغم نظرهای متفاوت در خصوص تیمداری شهرداری بندرعباس در فصل جاری خوشبختانه تمامی نظرات و نگاه ها به یک سمت تغییر و در پایان تیم شهرداری آن هم با قدرت بیشتر به تیمداری در رشته فوتبال ادامه می دهد.

وی با اشاره به برنامه های اصولی و بلند مدت در جهت ارتقای فوتبال استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: با استفاده از دکتر سایبانی که از چهره های سرشناس فوتبال کشور محسوب می شود سعی در ایجاد یک زمینه علمی با دانش روز در فوتبال استان هستیم تا با رشد پایه در آینده بتوانیم فصلی تازه را در ورزش هرمزگان رقم بزنیم.

امینی زاده با بیان اینکه شهرداری بندرعباس حمایت از فوتبال ساحلی بانوان را به طور حتم تداوم می بخشد، اضافه کرد: هرمزگان با داشتن نوار ساحلی طولانی باید به مرکزیت فوتبال ساحلی کشور تبدیل شود.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با حمایت های فدراسیون فوتبال شاهد حضور نماینده ای از هرمزگان در فصل آینده مسابقات لیگ برتر باشیم.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، محمد مهدی جهانبخش گفت: برای توسعه فوتبال باشگاه شهرداری سه مدرسه فوتبال در شهر بندرعباس پیش ‌بینی شده است که امسال با توجه به خدمت‌ گرفتن مربیان با تجربه و آکادمیک در نظر داریم که تیم‌های پایه فوتبال شهرداری را زیر نظر این مربیان آموزش دهیم.

جهانبخش با بیان اینکه باید استعدادها از محلات کشف شوند، افزود: 35 زمین محله‌ای از جمله فعالیت‌های شهرداری در محلات مختلف بندرعباس است.

وی با اشاره به اینکه فوتبال هرمزگان مدت ها در رده پایه خاموش بوده و به دنبال روشن کردن چراغ کارهای پایه ای اصولی در استان هرمزگان هستیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم با یک اقدام اصولی و زیر ساختی نقشی موثر در آینده فوتبال هرمزگان داشته باشیم.

جهانبخش در پایان با اشاره به اینکه باید بندرعباس به عنوان پایلوت ورزش های ساحلی در کشور معرفی شود، اضافه کرد: آمادگی میزبانی مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان کشور را دارا هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با اشاره به نام کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اعلام میزبانی کشورهای علاقه مند از رقابت های زیر 14 سال کشورهای آسیا مرکزی و میانه، تصریح کرد: با توجه به شرایط استان هرمزگان امیدواریم این مسابقات میزبانی به پیشنهاد فدراسیون فوتبال به هرمزگان اختصاص یابد.

کفاشیان با اشاره به اینکه از فعالیت‌های هیئت فوتبال استان هرمزگان رضایت دارم، خاطر نشان کرد: افرادی که در هیئت فوتبال مشغول به فعالیت هستند با عشق و علاقمندی به فعالیت می‌پردازند و باید قدردان آنها باشیم و با توجه به پتانسیل بسیار بالایی که در هرمزگان وجود دارد برای پیشرفت فوتبال آن می‌توان سرمایه‌گذاری کرد.

این مقام مسئول بیان کرد: امسال برنامه‌ای در نظر داریم تا باشگاه‌هایی که در تیم‌‌های پایه فوتبال بانوان و آموزشی فعالیت دارند درصدی از درآمد لیگ برتر را به آنان اختصاص دهیم. که در این میان با وجود باشگاه هایی همچون آلومینیوم که از مدیر باتجربه ای چون عزیزی و شهرداری بندرعباس که از یکی از ذخایر ارزشمند ورزش کشور جهانبخش بهره می برد، امیدواریم این امر در استان هرمزگان محقق شود.