رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: باید در چارچوب قوانین و ریل گذاری مناسب مشکلات بیمه کارگران در حوزه ساخت و ساز حل شود تا با تلاش این قشر رونق اقتصادی شکوفا شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، پرویز سالاری گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی از ظرفیتهای فنی نیروی انسانی در اشتغال و افزایش تولید استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از توان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار هرمزگان، نخبگان و نیروی انسانی، کمیسیونی مشترک از شورا، شهرداری، تامین اجتماعی، استانداری و مسکن و شهرسازی تشکیل تا مشکلات کارگران ساختمانی حل شود.

سالاری افزود: شورای اسلامی شهر بندرعباس در راستای تعامل با دستگاه های اجرایی از سازمان تامین اجتماعی می خواهد برای حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی اقدام کند.

شهردار بندرعباس نیز در این جلسه گفت: بیمه کارگران ساختمانی موجب افزایش کیفیت ساخت و ساز می شود.

عباس امینی زاده افزود: در بخشی از ساخت و سازها هزینه بیمه بیشتر از هزینه ساختمان است که رکود اقتصادی به همراه دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی هرمزگان بیش از280 هزار نفر بیمه شده اصلی و بالغ بر770 هزار نفر را زیر پوشش دارد.

فاضل حیدری بلوکی افزود: پوشش سازمان تامین اجتماعی در کشور حدود 50 درصد است که در هرمزگان این رقم 52 درصد است.

وی با اشاره به کارگران ساختمانی بیمه شده در استان هرمزگان خاطر نشان کرد: مطابق برنامه و با توجه به موقعیت جغرافیایی هرمزگان افزون بر 7 هزار و400 نفر از کارگران، زیر پوشش بیمه هستند و به دنبال آنیم تا کارگران بیشتری را زیر پوشش قرار دهیم.