باحضور مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران استان هرمزگان طی مراسم باشکوهی از 67دانش آموز ممتاز مدارس شاهد شهرستان رودان تقدیر شد .

به گزارش خبرگزاری برنا از  هرمزگان ؛ طی مراسم باشکوهی که با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، امام جمعه شهرستان، معاون فرماندار، بخشداران توابع و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد.
 
از 67 نفر از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد رودان که در سال تحصیلی 93-92 موفق به کسب معدل خیلی خوب و عالی شده بودند تقدیر بعمل آمد.

اسحق دستگزین مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثاگران استان هرمزگان در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یادوخاطر شهدای دفاع مقدس و تبریک بازگشایی مدارس گفت: جنگ نابرابری که با نادیده گرفتن قرارداد الجزایر بر ایران تحمیل شد، از جوانان این مرزوبوم شیر مردانی ساخت که هیچ گاه تاریخ به خود ندیده بود و دشمنان آینده ایران نیز با درس گرفتن از گذشته هیچ وقت حتی فکر حمله نظامی و جنگ علیه کشورمان را نخواهند کرد.

وی ملت ایران را ملتی هشیار و ولایت مدار خواند و تصریح کرد: هر گاه ملتی پشتیبان ولی و مولا خود بودند و اتحاد و انسجام خود را حفظ کردند هرگز دربرابر دشمنان شکست نخورد و امروزه ملت ایران نیز با بیداری و هوشیاری دشمنان اسلام و مسلمین راشناخته و تا پای جان پشتیبان ولی وفقیه و رهبر خود هستند.

دستگزین تعداد دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر در تمام استان را 403 نفر عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته 500 دانش آموز مقطع متوسطه دوم از دبیرستانهای شاهد استان وارد دانشگاه های کشور شدند و انتظار میرود در سال تحصیلی پیش رو این تعدا با سیصد درصد افزایش به یک هزارو 500 نفر برسد که این امر دلیل روشنی بر علم و تقوی فرزندان و یادگاران شهدا و ایثارگران است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان در ادامه با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی رحمة الله علیه در خصوص حفظ ارزشهای دینی و اسلامی و همچنین ارزشهای انقلابی پرداخت و خاطرنشان ساخت: در گذشته جنگ با ایران رودرو بود و حال اینکه بمب و موشک دشمنان درقالب اینترنت و تلفن همراه در خانه ها فرود آمده و این عزم تمامی مردم را می طلبد تا با چشمان باز و بینش دقیق خود توطئه های دشمنان را خنثی و شر آن را به خودشان باز گردانند.

مدیر آموزش و پرورش رودان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خانواده شهدا و ایثارگران را شایسته ترین انسانها خواند ودر ادامه گفت: رشد علمی و آموزشی توام با کسب عناوین مختلف ورزشی و فرهنگی وهنری توسط دانش آموزان مدارس شاهد نشان از پیشرفت و ترقی بیش از پیش دانش آموزان در مدارس شاهد است.

موسی خادمی با تقدیر از عملکرد مدیران مدارس شاهد در سال تحصیلی گذشته خاطرنشان ساخت: خدمتگذاری به یادگاران شهدا و فرزندان ایثارگران موهبتی است نصیب کمتر کسی می شود و ما نیز از این حیث سپاسگذار خداوند منانیم.

شهرستان رودان دارای دو آموزشگاه ابتدایی دخترانه و پسرانه با جمعیت 165 و 200 نفر و همچنین یک آموزشگاه متوسطه اول با 155 دانش آموز است.

در پایان این مراسم از 67 نفر از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد این شهرستان تقدیر شد.