همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی شهرستان از فرهنگیان جانباز و ایثارگر آموزش‌وپرورش ابوموسی قدردانی شد.
 
به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان در این مراسم جامعه ایثارگران را مایه سربلندی و غرور ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: آسایش و پیشرفت امروز کشور مدیون ایستادگی این اسوه‌های صبر و پایداری است.
 
احمد حامدی در ادامه به آیه 95 سوره نساءکه در آن خداوند عزوجل کرامت وبرتری را از آن مجاهدان دانسته اشاره کرد و گفت: فضیلت و کرامتی که ایثارگران در جامعه دارند فضیلتی الهی است که از اولین تا آخرین روز خلقت همچون ستاره‌ای درخشان بر تارک تاریخ هستی می‌درخشد.

مدیر آموزش‌وپرورش ابوموسی هفته دفاع مقدس را فرصتی مناسب برای اشاعه فرهنگ جهاد و گستراندن فرهنگ شهادت در بین نسل نوجوان و آینده‌ساز ایران اسلامی قلمداد کرد و خاطرنشان کرد: ملتی که بافرهنگ ایثار و شهادت مأنوس گردد دیگر به هیچ سلطه گری اجازه تاراج ذخایر مادی و معنوی خویش را نخواهد داد.
 
حامدی در پایان با تأکید بر حفظ کرامت ایثارگران بلاخص ایثارگران فرهنگی در تمام شئون اداری و مناسبتی آموزش‌وپرورش شهرستان مراسم تجلیل از رزمندگان فرهنگی را در همین راستا ارزیابی کرد.

قابل به ذکر است در این مراسم با حضور حجت‌الاسلام حسنی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و سرهنگ سدید پناه فرمانده ناحیه مقاومت ابوموسی از محمدیان، سماقی، الدینی و حامدی راد به‌عنوان نمایندگان جامعه ایثارگری شهرستان قدردانی شد.