در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج وتحقق آسان آن ، مراسم پیوند آسمانی 50 زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) وبهزیستی در شهرستان جاسک برگزار شد.

به گزارش  خبرگزاری برنا از هرمزگان؛ فرماندار جاسک در این مراسم بر لزوم تسهیل در فرایند ازدواج در جامعه تاکید و بیان کرد: آنچه می تواند بر قوام و استحکام نظام خانواده کمک شایانی نماید ازدواج آسان است و از همین رو خانواده ها باید به این مهم بیش از گذشته توجه جدی داشته باشند.

علی سالاری با بیان اینکه مهریه سنگین به هیچ عنوان نمی تواند زوجین را در زندگی خوشبخت نماید، اظهار کرد: انتظار داریم خانواده ها شرایط زندگی آسان برای جوانان را فراهم و از سختگیری در ازدواج پرهیز کنند.

دراین آیین امام جمعه نیز گفت: این گونه برنامه ها می تواند در اشاعه فرهنگ ازدواج های آسان و البته مستحکم بسیار تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام جواد غلامی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه گفت: مراسم های عروسی باید ساده برگزار شود و والدین باید در این زمینه کمک کنند.

امام جمعه جاسک خاطرنشان کرد: اگر قرار است که از زندگی ائمه اطهار (ع) به عنوان الگوی رفتاری مسلمانان درس بگیریم، باید در تمام جهات این الگو پذیری مورد توجه واقع شود که مهمترین الگوی جوانان باید شیوه زندگی و تشکیل خانواده حضرت علی(ع)و حضرت فاطمه زهرا(س) باشد که در ساده ترین شیوه خانواده ای تشکیل دادند که بهترین انسان های دوران را به بشریت معرفی کرد.

قابل ذکر است؛800میلیون ریال هدیه ازدواج از سوی این نهادهای حمایتی به 100 عروس و داماد این شهرستان پرداخت شد.