احمد پویا فر در آیین تجلیل از آتش نشانان كه به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی در محل تالار فردوسی شهرداری بندرعباس برگزار شد حضور یافت .

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، فرماندار بندرعباس در این مراسم ضمن گرامی داشت روز آتش نشانی و ایمنی اظهار داشت : با توجه به رشد جمعیت ، گسترش شهرنشینی و افزایش شهرها ، امروزه یكی از مهمترین و اساسی ترین برنامه خدمات شهری ، پرداختن و اهمیت دادن به خدمات ایمنی می باشد و لذا ارتقاء سطح ایمنی در جامعه امری ضروری است .

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت : بایستی به تناسب توسعه شهرها ، رشد جمعیت و پراكندگی روستاها ، به موزات آن امكانات تقویت و خدمات ایمنی افزایش یابد و رسیدن به این ایده آل نیازمند تعامل ، همكاری و همیاری همه دستگاههای مرتبط خدمات ایمنی و مدیریت بحران با شهرداری ها و سازمان آتش نشانی در شهرها و در روستاها ، با دهیاریها است تا زمینه ارائه خدمات ایمنی متناسب با وقوع حوادث و حضور به موقع آتشنشانان و امدادگران فراهم شود .

وی در ادامه ، آموزش را یكی از محوریترین اصول در پیشگری از حوادث و همچنین ارتقاء سطح خدمات ایمنی دانست و تصریح كرد : هر چه میزان سطح آموزش در بین آحاد جامعه افزایش یابد قطعا سوانح كمتری رخ خواهد داد و به تبع آن لازم است سطح آموزش علمی و عملی آتشنشانان و امدادگران و آمادگی جسمانی آنان روز به روز افزایش و ارتقاء یابد تا نحوه خدمات رسانی در زمان بروز حوادث و كنترل دامنه ی حادثه از سوی تلاشگران این عرصه مناسب تر شود .

فرماندار در پایان از زحمات بی شائبه و تلاشهای شبانه روزی آتشنشان در رویارویی با خطرات ، انواع حوادث ، مقابله با آن و نجات جان همنوعان قدردانی کرد .

همچنین در این مراسم دالمن مدیركل دفتر امورشهری و شوراهای اسلامی استانداری ، بهاری مدیركل مدیریت بحران استانداری ، سالاری رییس شورای شهر بندرعباس و جمعی از اعضای شورا و شهردار بندرعباس حضور داشتند .