همزمان با هفتم مهرماه، مراسم گرامیداشت روز آتش نشان مراسمی با حضور پرسنل سازمان آتش نشانی شهرداری بندرعباس و خانواده های آنان و شهردار بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، عباس امینی‌زاده در مراسم گرامیداشت روز آتش‌نشان اظهار کرد: ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری ازجمله ویژگی‌های بارز و برجسته آتش‌نشان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه این ایام بهانه‌ای است تا به گرامیداشت عزیزانی بپردازیم كه جان و آسایش خود را، در راه حفظ جان و آسایش دیگران به خطر می‌اندازند، افزود: آتش‌نشان‌ها همواره برای نجات جان انسان‌ها، خود را به کام مرگ کشانده تا جان آن‌ها را نجات دهند، که این مسئله اوج از خود گذشتی آنها را نشان می‌دهد.

امینی ‌زاده با اشاره به نقش نیروهای خدوم آتش ‌نشانی در پیشگیری و جلوگیری از خطرات، بیان کرد: افزایش سطح آمادگی و دانش این عزیزان باید در دستور كار قرار گیرد و شهرداری نیز از هرگونه حمایت و همكاری دریغ نخواهد كرد.

شهردار بندرعباس با تاکید بر ضرورت استفاده از تجهیزات و فن‌آوری‌های نو در آتش‌نشانی این شهر، گفت: با توجه به تغییر شرایط ساخت ساز و ارتقاء وضعیت آن نسبت به گذشته، ضروری است که از تجهیزات و فن‌آوری‌های نوین در آتش‌نشانی بندرعباس استفاده شود.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اهمیت موضوع آموزش در سازمان‌ها و خصوصا سازمان آتش‌نشانی اظهار کرد: پیشگیری در خطرات شهری و اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی و سایر خطرات اینچنینی موضوعی بسیار مهم است که در سالی که مقام معظم رهبری تاکیدات ویژه‌ای بر مسئله فرهنگ دارند، باید مورد توجه باشد.

گفتنی است، در ادامه این مراسم اعضای هیئت مدیریه آتش‌نشانی مورد تقدیر قرار گرفتند.