بازسازی فتح مکه به همت انجمن و شورای تعزیه خوانی بندرعباس در روستای گل ملک دهستان دهنو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، جمعه۱۹دیماه۹۳ طبق سلسله برنامه های این انجمن؛ اولین نمایش آیئنی فتح مکه در روستای گل ملک دهستان دهنو بمناسبت میلاد مبارک "نبی اکرم حضرت محمد مصطفی" (ص) و "امام جعفرصادق" (ع) و گرامیداشت هفته وحدت اجرا" شد.

در حاشیه اجرای این نمایش که ۴۰۰نفر از تعزیه خوانها و تعدادی از هنرمندان تئاتر به ایفایی نقش کردند"هادی عرب " موسس و بنیانگذار انجمن تعزیه خوانی در هرمزگان هدف از برگزاری این برنامه ها را نشر معارف اهلبیت در جامعه و آموزش تعزیه خوانها و استفاده از تجارب بزرگان عنوان کرد.

وی در ادامه از برگزاری نمایش های تاریخی متعددی از جمله بازسازی جنگ احزاب (خندق) جنگ بدر و احد و همچنین نمایش مباهله در آینده نزدیک خبر داد.

مسئول بسیج مداحان ناحیه بندرعباس در ادامه از همه عوامل بخصوص تعزیه خوانها و شورای تعزیه خوانی دهستان دهنو و اطراف دهیاریها و شوراها تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام حاحبی امام جمعه بخش قعله قاضی در این همایش که حسین رفعیی بخشدار و برخی از مسئولین حضور داشتند در سخنانی پیرامون تاریخ و علت فتح مکه توضیحاتی داد و گفت: روز فتح مکه روز بخشش و مهربانی بود روزی بود که نبی اکرم (ص) همه کافر و مشرکین را مورد عفو قرار داد.

در ادامه، پور عبداللهی بعنوان روای، روایت تاریخ فتح مکه را روایت کرد.

گفتنی است این مراسم مورد استقبال بیش از ۵۰۰۰ هزار نفرعلاقمند قرار گرفت.