در مراسمی همزمان با شب میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) مراسم عمامه‌گذاری تنی چند از طلاب حوزه علمیه امام‌جعفر صادق(ع)در مصلی امام علی(ع) قشم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حجت‌الاسلام مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری دراین مراسم که در محل مصلی امام‌علی(ع) برگزار شد، اظهار کرد: لباس روحانیت، لباس بندگی به مردم است و کسانی که این لباس را به تن می‌کنند باید توجه داشته باشند که وظیفه‌شان آگاهی بخشی و خدمت به مردم است.

وی با اشاره به اینکه روح نیز مانند جسم نیاز به طبیب دارد، تصریح کرد: روحانیون طبیبان حاذقی هستند که خود به سراغ مردم می‌روند و مردم در درمان بیماری‌های روحی به آنها نیاز مبرم دارند.

حجت الاسلام مروی افزود: روز میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) عیدی بزرگ است که امروز با برگزاری مراسم عمامه گذاری عید دیگری به این روز افزوده شد.

وی با اشاره به سخنان پیامبر اسلام که فرمودند:«در روز قیامت دو گروه علما و اهل جهاد به پیغمبران نزدیکتر هستند»، اظهار کرد: وجود علمای متعدد در این قشم، این شهر را به شهری مهم و با اهمیت تبدیل کرده است.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه لباس روحانیت، لباس پیغمبر است، تاکید کرد: عمامه طلاب همان عمامه‌ای است که پیامبر اکرم(ص) در روز غدیر بر سر حضرت علی(ع) گذاشت و از این جهت طلاب باید قدر این لباس را بدانند و به وظایف مضاعفشان عمل کنند.