شهرام اسکندری نسب گفت: مرحله دوم پرداخت این تسهیلات با تامین اعتبار مبلغ 35 میلیارد ریال شروع گردیده كه اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله صنایع تبدیلی كوچك می باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سرهنگ شهرام اسكندری نسب مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان در این جلسه با اشاره به پرداخت مبلغ 7 میلیارد ریال اعتبار طی 8 ماهه اول سال 93 به عرصه های مختلف مورد حمایت در سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت : مرحله دوم پرداخت این تسهیلات با تامین اعتبار مبلغ 35 میلیارد ریال شروع گردیده كه اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله صنایع تبدیلی كوچك می باشد .

وی افزود : بسیج سازندگی در مرحله اول سال 93 ، 71 میلیارد ریال تسهیلات به فعالین بخش های خرد كشاورزی پرداخت نموده است و مرحله دوم پرداخت این تسهیلات نیز با 30 میلیارد ریال اعتبار شروع كرده است .

مسئول بسیج سازندگی استان هرمزگان در جلسه تعاونی های كوچك و صنایع تبدیلی و تكمیلی گفت : بسیج سازندگی با همكاری بانك مهر اقتصاد و شركت نگار نصر در مرحله اول سال 93 بیش از 71 میلیارد ریال به متقاضیان تسهیلات پرداخت نموده است و مبلغ 33 میلیارد ریال نیز در فاز دوم با همكاری دستگاه های مرتبط و مسئول ، و با اولویت صنایع تبدیلی و تولید محصولات غذایی به متقاضیان پرداخت خواهد نمود .

ایشان همچنین افزود : در برنامه های سال 94 ، ظرفیت راه اندازی صنایع تبدیلی كوچك استان بررسی و نتیجه پس از جمع بندی به منظور برنامه ریزی به سازمان بسیج سازندگی ارسال خواهد شد .

وی افزود : استان هرمزگان با تولید 38 نمونه خرما و تولیدات خارج از فصل ، از موقعیت بی نظیری برای بدست آوردن سهم چشمگیر از بازار تولیدات كشاورزی را داراست كه با برنامه ریزی در خصوص راه اندازی واحد های كوچك بسته بندی و صنایع تبدیلی و یك شركت تعاونی برای خرید تولیدات بخش كشاورزی سپس بسته بندی ، نگهداری ، بازاریابی و فروش ، ظرفیت عظیم این بخش به فعلیت خواهد رسید .

در سال جاری تسهیلات خوبی در زمینه های تولید قارچ ، مرغ بومی و صنایع غذایی ، تولیدات دامی ، گلخانه ، آبزی پروری و ... واگذار گردید و سقف این تسهیلات 300 میلیون ریال به ازای هر متقاضی است كه برای تعاونی ها تا سقف 1400 میلیون ریال قابل افزایش می باشد و با توجه به اینكه برای احیاء این ظرفیت ها عزم ملی لازم است ، شرایط را در خصوص دریافت تسهیلات ، ساده نمودیم تا متقاضیان به سادگی بتوانند تسهیلات را دریافت نمایند .

سرهنگ اسكندری نسب در ادامه گفت : تا پایان سال نیز در نظر داریم به حول و قوه الهی بیش از 33 میلیارد ریال اعتبار در فاز دوم پرداخت و در صنایع بسته بندی و تبدیلی نیز برنامه های خوبی را در دست اقدام داریم كه تاكنون 6 واحد صنایع بسته بندی و تبدیلی با دریافت تسهیلات راه اندازی شده ، كه انشا الله این تعداد را افزایش دهیم .

وی با اشاره به بحث تولید ماهی های گرمابی گفت : تاكنون بحمد الله 11 واحد استخر های تولید ماهی های گرمابی را فعال نموده ایم كه این واحد ها در رودان و حاجی آباد در حال كار و بهره برداری هستند و بزودی سایت پرورش ماهی در قالب 7 استخر در سیاهو نیز به بهره برداری خواهد رسید .

وی با دعوت از دستگاه های اجرایی مرتبط از جمله جهاد كشاورزی ، نظام مهندسین كشاورزی ، شركت های صنعتی ، اتاق تعاون ، اداره كل كار و تامین اجتماعی و اداره كل صنعت ، معدن و تجارت ، درخواست نمود با مشاركت در شناسایی متقاضیان و ظرفیت های موجود و صدور مجوز در كوتاه ترین زمان به معرفی طرح های توجیهی به سازمان بسیج سازندگی و تعهد بر نظارت تا اجرای كامل این طرح ها ، در احیاء ظرفیت های بالقوه استان همكاری نمایند.