معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان پیشنهاد داد یک هفته طی دهه نخست بهمن‌ماه در این استان با عنوان روز مقابله با تبعات زمین‌لرزه نامگذاری شود.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مهندس بابك در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان، اظهار داشت: تجربیات متعددی در باب مدیریت بحران ها به ویژه در باب زمین‌لرزه در بین مدیران هرمزگانی به واسطه وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد وجود دارد.

وی با بیان اینکه این امر سبب شده است، مدیریت بحران‌ها در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین نحو ممکن صورت گیرد، اضافه کرد: تمرین و تکرار آموخته‌ها و آموزش‌ها می‌تواند ما را در باب امدادرسانی به مردم بحران زده هر چه بیشتر هماهنگ کند و در همین راستا باید نگاه ویژه‌ای به این اصول داشته باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان با بیان اینکه این استان از جمله استان‌های پر حادثه در بعد طبیعی به شمار می‌رود، گفت: می‌توان با استفاده از تجربیات موجود و سوق‌دهی تجربیات با هدف کاربردی‌تر کردن آنها در راه گام برداشت که منجر به ارتقا هر چه بیشتر خدمات در زمان وقوع بحران‌ها شود.

تراکمه در ادامه پیشنهاد داد: یک روز از دهه نخست بهمن‌ماه هر سال به عنوان روز زمین‌لرزه در هرمزگان نامگذاری شود.

این مسئول اضافه کرد: می‌توان به واسطه این روز در تمامی مدارس سراسر استان با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان مانور مقابله با تبعات زمین‌لرزه برگزار کرد.