مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون 70 درصد از اعتبارات مرتبط با بازسازی شهر بستک نیز تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، ارسلان بهاری میمندی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان، با بیان اینکه در فاصله بین دو نشست این شورا یک سری حوادث طبیعی از جمله وقوع زمین‌لرزه در سیرمند و فارغان رخ داده است، اظهار داشت: تاکنون 70 میلیارد ریال برآورد خسارات حاصل از این زمین‌لرزه در دو منطقه مذکور بوده است که برای تخصیص آن در حال پیگیری و رایزنی هستیم.

وی در ادامه به برنامه‌های مرتبط با هفته ایمنی در برابر زمین‌لرزه اشاره و گفت: شاخص برنامه‌های این هفته در استان اجرای سمینار آموزشی و برگزاری شانزدهمین مانور زلزله در مدارس بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به آتش‌سوزی بازار صدف درگهان اشاره و یادآور شد: خاموش‌سازی آتش این مجتمع که طی آن خسارات عدیده‌ای رقم خورد حدود 20 ساعت به طول انجامید و اغلب دستگاه‌های مربوطه در عملیات حریق و امدادرسانی حضور یافتند.

بهاری با اشاره به وقوع زمین‌لرزه بستک و یک سال از وقوع این حادثه، ابراز داشت: سرعت بازسازی در بستک مثال‌زدنی است چرا که در کنار مشارکت‌های مردمی کمک‌های دولتی نیز که تاکنون 70 درصد آن اختصاص یافته است کمک شایانی به امر بازسازی کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه تاکنون تمامی دستگاه‌های مربتط در امر احیا و بازسازی زیرساخت‌ها و سازه‌ها در بستک کمک و تلاش زیادی کرده‌اند، اضافه کرد: از بیش از 700 واحد مسکونی تخریبی در زمین‌لرزه بستک، تاکنون 615 مورد عملیات بازسازی آغاز که 215 مورد از این واحدها در مرحله سقف قرار دارد.