شهردار بندرعباس از افزایش بودجه سال 94 از 240 میلیارد تومان به 310 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این میزان در سال 93 بالغ بر 240 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عباس امینی‌زاده در صد و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با موضوع تحویل بودجه سال 94 برگزار شد، با تقدیر از حمات‌های همه ‌جانبه اعضای این شورا اظهار کرد: شهر بندرعباس درگیر با موضوعات متنوع‌تری نسبت به سایر شهرها است و به تبع آن شهرداری نیز ملزم به ارایه خدمات بسیاری زیادی است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان توقع دارند شهرداری وظایف سایر ارگان‌های را نیز انجام دهد، افزود: بدون شک، ارایه خدمات مطلوب از سوی شهرداری به عنوان متولی امور شهری، نیازمند بودجه‌ خوب و در خور شأن است.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه مبنای بودجه، درآمد است، ادامه داد: با جمعیت حدود 500 هزار نفری شهر بندرعباس که البته در ماه‌های پایانی سال به مراتب افزایش می‌یابد، بودجه شهرداری باید بیش از 500 میلیارد تومان باشد.

امینی‌زاده با اظهار اینکه به دنبال افزایش درآمدهای شهرداری و به طبع آن افزایش خدمات به شهروندان هستیم، خاطر نشان کرد: مجموعه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، بودجه سال آینده را میزان 310 میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند که امیدوار به تحقق آن هستیم.

وی گفت: تفویض اختیار از شهرداری مرکزی به مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس در وصول مطالبات و افزایش درآمدها تاثیر بسزایی داشته و اکنون شهرداری‌های مناطق پروژه‌های خورد را با درآمد خودشان انجام می‌دهند.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه بودجه باید به گونه‌ای طراحی شود که قابل تحقق باشد، تصریح کرد: در کل کشور، به دلیل برخی از مسائل، بودجه سال 94 با احتیاط بیشتری تدوین شده است.

امینی‌زاده اظهار کرد: میزان 310 میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای بودجه سال آینده شهرداری بندرعباس به انرژی و برنامه‌ریزی بیشتری نیاز دارد.

وی با اشاره به مهمترین‌ شاخص‌های در نظر گرفته شده برای بودجه سال آینده شهرداری بندرعباس، افزود: بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی، حمل و نقل با محوریت انسان(پیاده‌روسازی)، توسعه خدمات عمومی شهر مانند فضای سبز و آتش‌نشانی و غیره بخشی از محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای سال آتی است.

شهردار بندرعباس اضافه کرد: همچنین بازگشایی معابر در محلاتی که در گذشته کمتر مورد توجه بوده و توسعه متوازن در همه محلات از دیگر محورهای اصلی در نظر گرفته شده است، زیرا این کار ارایه خدمات شهری را تسهیل می‌بخشد و پیامدهای مثبت اجتماعی فراوانی بدنبال خواهد داشت.

امینی‌زاده از توسعه ورزش در محلات نیز به عنوان یکی دیگر از محورهای اصلی شهرداری بندرعباس در سال آینده خبر داد و گفت: توجه به مباحث فرهنگی، ایجاد فرهنگسرا، بازارچه‌های محلی و غیره نیز مد نظر شهرداری بندرعباس است.

وی با تأکید بر تقویت ساختار نیروی انسانی در شهرداری بندرعباس، افزود: این بخش نیازمند توانمندسازی است و قطعاً در سال آینده توجه ویژه‌ای به آن می‌شود.