پرویز هاشمی پور مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بستک از پرداخت ۶۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال کمک هزینه درمانی به مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، وی افزود: این نهاد در راستای ارتقاء شاخصهای سلامت مددجویان تحت پوشش نگاه ویژه ای به بیماران سالمند زمین گیر، بیماران صعب العلاج و بیماران خاص دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بستک توجه به سلامت خانواده های تحت پوشش و خودکفایی آنان را یکی از اهداف مهم كمیته امداد دانست و گفت: بخشی از افراد تحت حمایت به دلیل بیماریهایی که بر آنها عارض شده است و توانایی انجام فعالیت ندارند تحت حمایت قرار گرفته اند که اگر بخش درمان و سلامت به صورت ویژه دیده شود می توان به کاهش افراد تحت پوشش کمک کرد و برنامه های رفاهی دیگری برای آنان در نظر گرفت.

هاشمی پور برگزاری دوره های آموزشی تغذیه و بهداشت محیط را یکی از برنامه های سلامت این نهاد عنوان كرد و افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان یک نهاد مردمی برای کمک به نیازمندان، تمام تلاش خود را برای حمایت درمانی از نیازمندان به کار بسته است که از جمله آنها می توان به برگزاری کلاسهای آموزشی و جلسات متعدد با عنوان تغذیه سالمندان، بهداشت روان، بهداشت محیط، تغذیه کودکان و آشنایی با بیماریهای زنان و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر اشاره کرد.