مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان گفت: مساجد در شکل گیری و پیروزی انقلاباسلامی ملت ایران نقش محوری ایفا کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، حجت الاسلام احمد پهلوانی افزود: مسجد مهمترین مرکز تعلیم و تربیت و تهذیب نفس است و اولین اقدام پیامبر اسلام(ص) پس از هجرت و در زمانی که در حال مبارزه با مشرکان بودند، ساخت مسجد بود وشالوده مسجد در دوران مبارزه نبی مکرم اسلام(ص) شکل گرفت.

وی عنوان کرد: اگر نگاهی به سه دهه و نیم از عمر بابرکت انقلاب اسلامی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که مسجد در همه مراحل شکل گیری و پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و هجمه های فرهنگی در راس هرم دفاعی قرار داشته است.

وی در ادامه به برنامه های شاخص کمیته مساجد ویژه دهه فجر اشاره کرد و گفت: اعطای مجوز فعالیت به ۳۰۰ کانون فرهنگی هنری جدیدالتا سیس و واریز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حساب هر کدام از آنها، یکی از برنامه هاست.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، خریداری تجهیزات با صرف هزینه ای بیش از ۴۰ میلیون تومان و اهدا به کانون های فرهنگی هنری مساجد در دهه فجر را از دیگر برنامه ها برشمرد.

وی افزود: تشکیل ستاد گرامیداشت دهه فجر متشکل از امام جماعت، نماینده هیات امنا، فرمانده پایگاه بسیج، مسئول هیئت مذهبی و مدیرمسئول کانون در ۸۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد و همچنین سه دفتر منطقه ویژه میناب، قشم و جاسک یکی دیگر از برنامه های کمیته مساجد دهه فجر در هرمزگان است.

پهلوانی، جشن های پیروزی انقلاب، اکران فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار در سطح مساجد در دهه فجر، نمایش فیلم«بچه های مسجد» اثر عباس عباس زاده از کاری از کانون دفاع مقدس در کانون های مساجد سراسر استان و اجرای نمایش، سرود و تواشیح در همه کانون ها را از دیگر برنامه های این دهه ذکر کرد.

وی اضافه کرد: برگزاری مراسم سومین جشنواره سراسری سرود رضوی روستاهای کشور به میزبانی کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر شهرستان میناب در عصر روز ۲۲ بهمن ماه با حضور ۱۲ گروه برتر سرود روستایی نیز از برنامه های دهه فجر است.

رییس کمیته مساجد دهه فجر استان هرمزگان در پایان گفت: برپایی نمایشگاه عکس انقلاب، توزیع قرآن و کتاب، یادواره شهداء و تشکیل هسته های یاوران نماز در مساجد بخش دیگری از برنامه های دهه فجر کمیته مساجد است.