معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای احداث آشیانه هلی کوپتر امداد و نجات در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، صالح دریانورد در پانزدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه در این نشست توزیع 31 میلیارد و 600 میلیون تومان از منابع مختلف اعتباری در استان بررسی و تصویب می شود، عنوان کرد: این اعتبارات به بخش هایی از جمله مجتمع های آبرسانی، تکمیل راه های روستایی، مقابله و جبران خسارت ناشی از حوادث و خسارت وارده از سیل به استان اختصاص پیدا می کند.

وی ادامه داد: اختصاص هلی کوپتر امداد و نجات به استان هرمزگان نیز مشروط به احداث آشیانه بود تا هلال احمر کشور این هلی کوپتر را در اختیار استان قرار دهد که تا کنون نزدیک 370 میلیون تومان برای احداث آشیانه اختصاص یافته و در این مرحله نیز 700 میلیون تومان و در مجموعه بیش از یک میلیارد تومان در اختیار هلال احمر استان برای احداث آشیانه قرار می گیرد تا عملیات احداث آن انجام و هلی کوپتر امداد و نجات در اختیار هرمزگان قرار گیرد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان افزود: در زمینه اعتبارات جرائم رانندگی نیز در گذشته سه میلیارد تومان به استان ابلاغ شده بود و در این مرحله نزدیک به سه میلیارد و 700 میلیون تومان ابلاغ شده که بیش تر به شهرداری ها و دهیاری ها برای اصلاح هندسی معابر و نصب علائم اختصاص پیدا می کند.

دریانورد خاطرنشان کرد: برای پرداخت پاداش بازنشستگان در هرمزگان اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان اختصاص یافته و امسال، سال مناسبی از نظر پرداخت مطالبات و حقوق کارکنان بوده است.

وی همچنین برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری را یکی از رخدادهای مهم استان هرمزگان دانست و بیان داشت: همه باید به برگزاری این رویداد مهم کمک کنند.

شایان ذکر است؛ در این نشست موضوعات توزیع 31 میلیارد و 600 میلیون تومان از منابع مختلف اعتباری در استان هرمزگان، برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان هرمزگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.