استاندار هرمزگان گفت: نظارت ها بر قیمت محصولات در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز در بازار باید افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دكتر جاسم جادری در نشست ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان با تاکید بر اینکه نظارت ها بر قیمت محصولات در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز در بازار باید افزایش پیدا کند، بیان داشت: برای تعیین قیمت مرغ گرم در هرمزگان برای ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز باید جلسه کارشناسی تشکیل و قیمت مشخص شود.

وی ادامه داد: در خصوص عرضه مستقیم ماهی از طریق سوله شیلات نیز باید میان اداره کل شیلات هرمزگان و شهرداری بندرعاس نشست هماهنگی برگزار شود.

استاندار هرمزگان افزود: پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی هرمزگان در خصوص کد دار کردن افراد کارگزار خرید و فروش محصولات کشاورزی باید با دریافت نظر دستگاه های مربوط این کار، اجرایی شود.

جادری خاطرنشان کرد: برای عرضه میوه در ایام پایان سال و تعطیلات نوروز نیاز است میان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و شهرداری هماهنگی لازم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار استان نیز قیمت هر کیلو مرغ منجمد در بندرعباس شش هزار تومان و در شهرستان ها نیز شش هزار و 100 تومان برای ایام پایانی سال و تعطیلات خواهد بود.