سلسله جشن‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در محلات بندرعباس از سوی سازمان فرهنگی ورزشی، مناطق سه‌گانه و نواحی نه گانه شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، در شب ششم از این جشن‌ها، محله سید کامل با حضور ابولقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و پرویز سالاری رییس شورای شهر بندرعباس برگزار شد.

نماینده بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: یکی از بزرگترین درس‌های انقلاب اسلامی مقاومت است که توانست با پیروزی مقابل رژیم ستم‌شاهی یک ظرفیت جدید در جهان برای ایران ایجاد کند.

جراره افزود: تا قبل از انقلاب اسلامی، حاکمیت طاغوت چیزی از خود نداشت و حتی در انتخاب وزیران بعد از گذشت 36 سال از بهار انقلاب اسلامی، این افتخار را داریم که مردم در این انقلاب نقش محوری و پر رنگی دارند و حتی نمایندگان را مردم این شهر انتخاب می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما نمایندگان در مقابل مشکلات عمده همین مردم از جمله مسکن و اشتغال، مسئولیت سنگینی را به عهده داریم، خاطر نشان کرد: امروز انقلاب اسلامی الگوی انقلاب تمام کشورهای آزادی‌خواه در تمام جهان است و به عنوان یک کشور مستقل و تاثیرگذار در منطقه حامی تمام کشورهای انقلابی و اسلامی است.

این نماینده مجلس با قدردانی از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: برگزاری این جشن‌ها و یادآوری خاطرات برای نسل سوم انقلاب می‌تواند یکی از مهمترین اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس به عنوان متولی این امر باشد.

پرویز سالاری، رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: باید قدر این انقلاب و نظام را بدانیم، زیرا تا قبل از این انقلاب حتی یک مرکز علمی و پژوهشی در این شهر وجود نداشت و حتی پزشکان این شهر نیز از کشور‌های همسایه تأمین می‌شدند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد پیشرفت در شاخه‌های مختلف علمی، فناوری، تاسیساتی و کشاورزی هستیم.

سالاری ضمن قدردانی از سازمان فرهنگی ورزشی شهردادری بندرعباس گفت: تا پایان سال 94 اقدام به راه‌اندازی شورا یاری‌ها می‌کنیم و امیدواریم از این طریق بتوانیم پل ارتباطی مستقیم میان مردم و شهرداری باشیم.