استاندار هرمزگان در آیین اختتامیه سومین جشنواره سرود رضوی روستاهای کشور گفت: اگر از ابزار هنر در خدمت ترویج دین بهره گرفته شود، عبادت محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، استاندار هرمزگان با بیان اینکه روستای کردر باید همچنان میزبان جشنواره سرود رضوی روستایی کشور باشد، تاکید کرد: روستاهای دیگر استان هرمزگان نیز این توان را دارند که در زمینه تبیین سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) فعالیت کنند و اجازه دهیم همچنان مدال افتخار خادمی حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) برای همیشه بر سینه مردم روستای کردر رضوی بماند.

جادری اضافه کرد: اگر از ابزار هنر در خدمت ترویج دین بهره گرفته شود، عبادت محسوب می شود و اگر برای لهو و لعب باشد چیزی جز گناه نیست، بنابراین هنر در جایگاه اسلامی متناسب با نیت تعریف می شود.

جادری اظهار کرد : مجموعه استانداری هرمزگان از برنامه هایی که در راستای تقویت بنیه دینی و اعتقادی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) در هریک از روستاهای استان برگزار شود، حمایت خواهد کرد و فعالیت های هنری می باید با هدف قرب الهی و تقویت مبانی دینی و ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت (علیه السلام) باشد.

گفتنی است آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر سومین جشنواره سرود رضوی روستایی کشور صبح روز جمعه ۲۴ بهمن در روستای کردر رضوی میناب و با حضور استاندار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، و جمعی از مسئولان و مردم برگزار گردید.