به گزارش خبرگزاری برنا از بندرعباس، خداداد مقبلی ظهر امروز در نخستین نشست شورای حمل و نقل هرمزگان در سال جاری با اشاره به عملکرد دستگاه‌های عضو این شورا در ایام تعطیلات نوروزی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مسافران در ایام مذکور توسط خطوط ریلی و بنادر و دریانوردی جابجا شده‌اند، اظهار داشت: در ایام نوروز 62 هزار نفر نیز از طریق خطوط هوایی استان جابه‌جا شده‌اند.

وی با بیان اینکه جابجایی این تعداد از مسافر توسط خطوط هوایی در استان قابل توجه است، یادآور شد: تحقق این رقم تنها با تلاش زیرمجموعه‌های بخش حمل و نقل هوایی میسر شده است.

به گفته مقبلی، هرمزگان از نظر خدمات‌رسانی در ایام نوروز توانسته است رتبه مناسبی را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به هرمزگان و بازدید این اعضا از پروژه‌های مربوطه افزود: از اعضای شورای حمل و نقل انتظار می‌رود نسبت به بیان و گزارش پروژه‌های در دست اجرا و یا پروژه‌های مشکل دار موارد را با اعضای کمیسیون عمران مجلس مطرح و در راستای رفع مشکلات پیگیری‌های لازم را به عمل آورند.

مقبلی از سفر اعضای کمیسیون به عنوان یک فرصت مناسب برای ابراز ویژگی‌های منحصر به فرد پروژه‌های بخش حمل و نقل هرمزگان یاد کرد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های شورای حمل و نقل هرمزگان و با بیان اینکه این شورا بیشترین اعضای فنی را در بین شوراهای دیگر دارد، یادآور شد: تاکید وزارت راه بر برگزاری منظم و مداوم نشست شورای حمل و نقل استان است.

مدیر کل راه و ترابری هرمزگان در پایان ضمن تقدیر از اعضای شورای حمل و نقل و سازمان‌های امدادی و انتظامی افزود: تلاش تمام دستگاه‌های مرتبط با حمل و نقل سبب شده است که رقم تصادفات در استان نسبت به سال‌های گذشته کاهش یابد.