به گزارش خبرگزاری برنا از بندرعباس، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه سهم 40 درصدی منطقه آزاد قشم در ساخت بیمارستان پیامبر اعظم(ص) در حال اتمام است، اظهار داشت: 60 درصد سهم وزارت بهداشت در راستای تکمیل این بیمارستان که یکی از نیازهای اساسی و جدی مردم این منطقه است نیز باید در کم ترین زمان ممکن اجرایی شود.

سیدرضا موسوی افزود: تفویض اختیارات وزارت بهداشت درمان به سازمان منطقه آزاد قشم می‌تواند به تکمیل و تجهیز این بیمارستان سرعت بیشتری ببخشد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: جزیره قشم با جمعیت 120 هزار نفری خود علاوه بر توسعه روز افزون در تمام ابعاد در بخش بهداشت و درمان نیز به بیمارستان‌هایی مجهز احتیاج دارد.

موسوی با اشاره به ماده 112 برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور خاطرنشان کرد: براساس این بند از برنامه پنجم توسعه، تمام اختیارات دستگاه‌های اجرایی در مناطق آزاد كشور از جمله وزارت بهداشت و درمان به مدیران عامل این مناطق واگذار می‌‌شود.

وی بیان داشت: سازمان منطقه آزاد قشم براساس این ماده قانونی آمادگی خود را برای ادامه ساخت و تجهیز این پروژه بهداشتی و درمانی با تفویض اختیارات وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌كند.

این مسوول یادآور شد: سازمان منطقه آزاد قشم سال 88 با ساخت اورژانس مجهز در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) شرایط نسبتا خوبی را برای امور درمانی مردم این منطقه فراهم كرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به تردد بالای مسافران و گردشگران به این جزیره که در ایام نوروز آمار آنان به دومیلیون نفر رسید اجرای زود هنگام این پروژه بسیار حایز اهمیت است.

موسوی در پایان تصریح کرد: اینک که سهم 40 درصدی سازمان منطقه آزاد قشم از ساخت این بیمارستان رو به اتمام است همگان انتظار دارند که سهم 60 درصدی وزارت بهداشت در راستای تکمیل این بیمارستان در کمترین زمان ممکن اجرا و با جدیت دنبال شود.