به گزارش خبرنگار برنا از همدان، خسرو بیات در ستاد اجرایی جشنواره با بیان اینکه نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان 16 تا 22 مهر ماه در استان همدان برگزار می‌شود، اظهار داشت: تاکنون در بخش صحنه‌ای 16 اثر، در بخش خیابانی 10 اثر، در بخش نمایشنامه نویسی پنج اثر و در بخش بین الملل هشت اثر پذیرفته شده است.

وی از اجرای نمایش‌های بخش مسابقه جشنواره در شش سالن شهر همدان خبر داد و گفت: تالار فجر، سالن بوعلی سینا، سالن پلاتوی بوعلی سینا، کانون مهدیه، مجتمع آوینی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایام جشنواره پذیرای نمایش‌های کودک و نوجوان خواهند بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان فعالیت کمیته‌های اجرایی جشنواره، برگزاری نشست‌های ستاد اجرایی در مجتمع آوینی، ثبت نام و گزینش داوران کودک و نوجوان و گزینش داوران بزرگسال بخش‌های مختلف جشنواره را از جمله اقدامات دبیرخانه جشنواره عنوان کرد.

وی بیان داشت: نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور بیش از 300 میهمان داخلی و خارجی در استان همدان برگزار می‌شود.

بیات با اشاره به آئین افتتاحیه جشنواره نوزدهم نیز گفت: 16 مهر ماه کارناوال‌هایی در پنج نقطه حاشیه شهر همدان به راه می‌افتند و با ویژه برنامه‌هایی در پنج منطقه شهر همدان، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان آغاز می‌شود.

وی از انتشار شش روزنگار جشنواره خبر داد و گفت: از روزهای نخست فعالیت ستاد اجرایی جشنواره، صرفه جویی مبنای کار قرار گرفت و بر کیفیت، مشارکت و محوریت استان تأکید شد.

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 تا 22 مهر ماه با مشارکت بیش از 16 دستگاه اجرایی استان همدان برگزار می‌شود.