به گزارش خبرنگار برنا در همدان به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، حسن قهرمانی‌مطلق با تبیین ثمرات برگزاری جشنواره در همدان آن را فرصتی مناسب برای همدان خواند که باید از ابعاد مختلف به آن پرداخته شود.

قهرمانی مطلق گفت: در بعد گردشگری، همدان دارای جاذبه‌های تاریخی و توریستی بالایی است که حضور هنرمندان داخلی و خارجی در این شهر می‌تواند زمینه تقویت بعد گردشگری همدان را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه در قالب تئاتر می‌توان مفاهیم و ارزش‌های اسلامی و انسانی را به مخاطبان آموخت، ادامه داد: به طور قطع توجه به این مهم می‌تواند فرزندان ما را برای زندگی آینده آماده سازد.

وی برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را زمینه آشتی مردم با نمایش دانست و بیان کرد: البته این مهم زمانی محقق می‌شود که به مخاطب‌شناسی و محتوای نمایش توجه شایانی شده باشد.

قهرمانی‌مطلق در ادامه با بیان اینکه اجرای نمایش‌ها نباید مختص ایام جشنواره باشد، گفت: با یک برنامه‌ریزی خوب می‌توان اجرای مداوم و مستمر نمایش‌های پرمحتوا و غنی را در طول سال برای کودکان و نوجوان شاهد و ناظر بود.

وی در پایان با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته در راستای برگزاری مطلوب جشنواره در همدان اظهار داشت: در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و یا در دست انجام است.