به گزارش خبرنگار برنا در همدان جواد بیات در نشست احیاء امر به معروف و نهی از منکر در فضای رسانه‌ای اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در عرصه احیای این فریضه، نقش تاثیرگذاری است و رسانه‌ها باید در این زمینه فعال تر از گذشته عمل کنند.

به گفته وی هر یک از رسانه‌ها در راستای احیای فریضه یادشده، باید مانند یک ستاد عمل کنند.

بیات ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف است که همگان باید نسبت به اجرای آن، اهتمام داشته باشند.

مدیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر همدان اشاره به اینکه آنچه در کشور ما در حال شکل‌گیری است با آموزش‌های اسلامی خیلی فاصله دارد، گفت: هرچه در این مسیر پیش می‌رویم فاصله بیشتر می‌شود و از مبانی دینی فاصله می‌گیریم. در ادارات، نهادها و سازمان‌های ما آنچه شارع مقدس فرموده عمل نمی‌شود.

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در رفتار ظاهری ما خلاصه نمی‌شود و رفتار ظاهری جلوه‌ای از آن است، ناهنجاری‌هایی که باید رفع شود بسیار عمیق‌تر از آن است.

در ادامه نشست معاون امور فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان همدان گفت: به دلیل گسترش رسانه‌ها، رسانه‌ای که در آن صداقت رعایت شده مورد استقبال می‌شود.

هادی فیض منش با اشاره به اینکه نباید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر به صورت مقطعی نگریسته شود بلکه این مهم، امر واجبی است که باید با اندیشیدن تدابیر درست و اصولی، استمرار یابد.