به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از پرداخت غیر حضوری قبوض آب خبر داد و اظهار داشت: در روش جدید صدور و توزیع قبوض مشترکان در سطح استان همدان، مشترکان می‌توانند به صورت غیر حضوری از طریق سیستم‌های الکترونیکی مانند دستگاه ای تی ام، اینترنت و تلفن‌بانک قبوض خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: با این روش از ترددهای اضافه درون‌شهری و اتلاف وقت در باجه بانک‌ها و پرداخت هزینه‌های اضافی شهروندان جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت مردم می‌توان رفاه عمومی مردم را تأمین کرد و گام‌های مؤثری را در راستای ترویج فرهنگ الکترونیک برداشت.

وی ادامه داد: در این روش مردم از طریق قبوضی که در بین مشترکان توزیع می‌شود، از میزان آب‌بها مطلع می‌شوند اما پرداخت آن به صورت الکترونیکی است و پرداخت‌های بانکی دیگر وجود نخواهد داشت چراکه قبض‌های جدید بدون ته فیش طراحی شده است.

عزالدین عنوان کرد: اطلاعات از طریق پرداخت غیرحضوری و سیستم الکترونیکی سریع‌تر به شرکت آبفا انتقال می‌یابد.

وی یادآور شد: در روش حضوری ته فیش‌ها گم می‌شد و مجدد قبض‌های بدهی صادر می‌شد اما پرداخت با سیستم الکترونیکی خیلی سریع‌ اطلاعات به شرکت منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان اظهار داشت: در آینده نزدیک با ایجاد شماره 1522 برای تلفن‌بانک،مشترکان می‌توانند پرداخت تلفنی خود را از طریق این شماره انجام دهند.