به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان گفت: تا سال 1342 دفن اموات در همدان به صورت محله‌‌ای صورت می‌گرفت که مشکلات خودش را در پی داشت.

وی گفت: شهردار وقت در سال 42 اقدام به برنامه‌ریزی برای دفن اموات در یک مکان متمرکز و خارج از شهر کرد که در این رابطه به درخواست آیت‌الله آخوند زمینی در محل باغ بهشت کنونی توسط محسن قره‌گوزلو وقف شد.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان عنوان کرد: بعد از وقف این زمین دفن میت در سال 44 در محل باغ بهشت کنونی شروع شد که دفن محله‌ای در آن زمان ممنوع شد.

وی تصریح کرد: از سال 44 تاکنون در باغ بهشت همدان 92 هزار و 500 نفر به خاک سپرده شدند که بر اساس آمار بالای مرگ و میر در طی سال‌های اخیر قبور احداثی در باغ بهشت همدان تماماً دو طبقه شده است.

رضوی به قیمت تمام شده قبور اشاره و افزود: در حال حاضر قیمت تمام شده قبور برای هر فرد 700 هزار تومان است که این مبلغ با احتساب خدمات ارایه شده و کفن و دفن در باغ بهشت و هزینه‌های جاری 900 هزار تومان اعلام شده است.

وی ادامه داد: قبوری که در اختیار والدین شهدا و افراد تحت تکفل کمیته امداد قرار داده می‌شود حداکثر تخفیف را قایل می‌شویم.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان در پایان سخنانش گفت: در باغ بهشت همدان چیزی به عنوان بالای شهر یا پایین شهر نداریم فقط یک قطعه 62 را به نام قطعه عارفان را داریم.