به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، علیرضا زاكانی در همایش گفتمان انقلاب اسلامی و تجزیه تحلیل سه دهه انقلاب اسلامی آفت‌ها، ‌درس‌ها و عبرت‌ها كه در تالار فجر همدان و به مناسبت سی و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از جنس انقلاب هایی با پیام جهانی است که مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

زاکانی با تبریک سالروز فرارسیدن ایام الله دهه فجر افزود: انقلاب اسلامی در طول مدت 32سال توانست با وجود تمام کاستی ها و مشکلات راه پیشرفت را طی کند و همه معادلات سیاسی جهان را بر هم بزند.

وی به تأثیر انقلاب اسلامی ایران در انقلاب کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست یک الگوی مناسب برای کشورهای دیگر شود.

دبیركل جمعیت رهپوبان انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما در حال حاضر در ابتدای راه هستیم و راه زیادی برای به ثمر رساندن انقلاب پیش رو داریم.

زاکانی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر کشور مصر افزود: تحولات مهمی در مصر شكل گرفته است و اگر مردم این کشور رهبری توانمند داشتند زودتر به نتیجه می رسیدند.

وی به مشکلات موجود بعد از انقلاب در کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: یگانه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی نیز انقلاب اسلامی پایگاه اساسی نظام مردم باقی بماند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب، انقلاب اسلامی را به پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی و تمدن اسلامی تقسیم کردند.

وی با تشریح چهار گفتمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: گفتمان اول در دهه اول انقلاب شكل گرفت كه مبتنی بر ارزشمداری و دین باوری بود كه همین گفتمان باعث رونق در بخش‌های مختلف انقلاب اسلامی شد.

دبیركل جمعیت رهپوبان انقلاب اسلامی تاکید کرد: دهه های دوم و سوم انقلاب اسلامی دهه های سازندگی و اصلاحات بودند اما در این دوران در بخش‌های مختلف به ویژه در بخش‌های سیاسی و فرهنگی نقاط ضعفی وجود داشت.

زاکانی ادامه داد: دهه چهارم انقلاب اسلامی دوره تجلی عدالت اجتماعی است و این دوره نقطه زیر بنای اسلامی و حركت در مسیر تحقق عدالت و بالا بردن سطح خدمت رسانی به قشر محروم جامعه است.

وی تاکید کرد: در دهه چهارم كشور در سیاست‌های خارجی و در بخش‌های علمی توفیقات زیادی یافت، همچنین توسعه كشور در بخش‌های مختلف شتاب بیشتری به خود گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به سفرهای استانی اشاره کرد و تصریح کرد: رسیدگی به مشكلات مردم در سفرهای استانی به ویژه مناطق محروم فاصله بین مردم و مسوولان را کاهش داده است.

زاکانی با تاکید بر قانون هدفمندی یارانه ها گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها كار بسیار بزرگ و سختی بود اما در حال حاضر در كمال آرامش در حال اجرا است.

وی با بیان فراز و نشیب‌های انقلاب افزود: برخی‌ها تلاش می‌كنند تا به هر بهانه‌ای صحنه انقلاب را ترك كنند اما برخی دیگر در مقابل همه بهانه‌ها می‌ایستند و به راهشان ادامه می‌دهند. 

دبیركل جمعیت رهپوبان انقلاب اسلامی با اشاره به فتنه سال 88 گفت: در فتنه سال 88 همه كسانی كه از امام سیلی خورده بودند چه در جبهه داخلی و چه در جبهه جهانی یكپارچه دست به دست یكدیگر داده و در مقابل انقلاب ایستادند.

وی افزود: در فتنه سال 78 نیز دشمنان تلاش كردند با تأثیرگذاری نامطلوب بر قشر جوان و دانشجوی جامعه آن را علیه نظام اسلامی تحریك كنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: رهبری در فتنه سال گذشته با اشاره به فتنه سال 78 فرمودند: "اگر در فتنه كوی دانشگاه دقت شده و مشكلات ریشه‌یابی می‌شد گرفتار فتنه سال 88 نمی‌شدیم."

زاكانی اظهار داشت: در كنار فتنه‌گران ریزشی‌های انقلاب هم حضور داشتند كه در ابتدا انقلابی بوده و پس از گذشت مدتی تمام اعتقادات خود را كتمان كرده و منكر آن شدند.

وی افزود: گروه دیگر شامل افراد منافقی بود كه در ظاهر مدعی انقلاب بودند و در نهان آن را انكار می‌كردند و در نهایت نیز انقلابیون بی‌بصیرت قرار داشتند كه در كنار اصلاح‌طلبان تلاش می‌كردند تا تمام نقاط قوت انقلاب را هدف قرار دهند.

وی با اشاره به آگاهی ملت با بصیرت ایران در مقابل فتنه‌گران ادامه داد: انگیزه الهی و وحدت كلمه عامل پیروزی است و حلقه وصل این دو ضلع رهبری است، بنابراین دشمنان قصد داشتند تا با ایجاد انشقاق در بین مردم، انتقام خود را از جایگاه رهبری و شخص آیت‌الله خامنه‌ای را بگیرند.

وی در پایان خاطرنشان كرد: هر زمان كه مردم خود را از ولی فقیه دور كردند آسیب و ضرر بسیاری مشاهده شد و هر زمان كه به ارزش‌های اسلامی مراجعه شده، محاسن بسیاری دیده اند.