به گزارش خبرنگار برنا از همدان، مشاور عالی وزارت اطلاعات در همایش نکوداشت پیشگامان انقلاب اسلامی ضمن اشاره به توطئه های گذشته و حال، ایام فتنه و تحولات بین المللی به تبیین نقش زمان در روشن کردن بعثت پیامبر(ص)، قیام عاشورا و انقلاب مردم، اظهار داشت: وجود حجاب ها و هجمه های تبلیغاتی مانع شناخت آثار حوادث، پدیده ها و اشخاص در هر عصری بوده است، چنانچه برکات بعثت پیامبر(ص) و قیام عاشورا در دوران خود ناشناخته بوده است، عظمت و برکات انقلاب اسلامی را نیز گذشت زمان در دید جهانیان قرار خواهد داد و آیندگان از عظمت آن گفت و شنود خواهند داشت.

وی با اشاره به جنگ جهانی اول و دوم توطئه های انگلیس در ایجاد دنیایی مبتنی برسکولاریزم و نفی دین افزود: دشمنان در کنار توطئه ها، ترویج سکولاریسم و ناسیونالیسم ، با قیام تنباکو، قیام مشروطه، مبارزه با قرارداد 1919، و ... پی به کانون قدرتمند و اثر گذار شیعه بردند و طرح ضربه به این کانون را سرلوحه کار خود قرار دادند.

مشاور عالی وزارت اطلاعات اضافه کرد: پس از جنگ جهانی اول و دوم، آمریکا، بلوک شرق و غرب و اسراییل غاصب به عنوان کانون فتنه و فساد پا به عرصه گذاشت که با نشاندن حکومت پهلوی اسلام زدایی خود را شروع و تقویت کردند که وقوع انقلاب اسلامی تمامی معادلات جهانی استکبار جهانی را به هم ریخت. انقلابی که علاوه بر مسأله خود، صدور انقلاب و حمایت از فلسطین و سایر مظلومان جهان را در قانون اساسی خود می گنجاند.

وی با برشمردن توطئه ها و اتحاد جهانی در سقوط جمهوری اسلامی، این پیروزی را از عجایب و معجزات تاریخی خواند و افزود: احزاب شرق و غرب به دنبال ممانعت یا از بین بردن این مولود انقلاب برآمدند و در این راستا یک اتحاد جهانی علیه انقلاب به وجود آمد که با عنایت الهی این انقلاب پیروز و با قدرت تمام به راه خود ادامه خواهد داد.

مشاور عالی وزارت اطلاعات بیان داشت: دشمنان اسلام به دنبال استحاله درونی انقلاب و مرگ تدریجی آن هستند و معتقدند نباید انقلاب ها را کشت بلکه باید طی استحاله و ابزارهایی چون شبیخون فرهنگی، فضای مجازی و ... به دنبال مرگ آن بود چرا که مرگ انقلاب ها از تسری پیام آن جلوگیری می کند.

وی اضافه کرد: دشمنان به دنبال ضربه زدن به سه رکن پیروزی انقلاب یعنی دین اسلام، ولایت فقیه و مردم که متمسک به ثقلین اند هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله توسعه اقتصادی و توسعه سیاسی دوران سازندگی و اصلاحات پرداخت و اظهار داشت: از جمله عوارض دوران سازندگی ورود فرهنگ سرمایه داری و دنیا طلبی و غفلت از شعارهای انقلاب و استکبار ستیزی و از عوارض دوران اصلاحات ترویج سکولاریسم دینی در قالب فعالیت حلقه های کیان، آیین، بشیریه، ملکیان، سروش و سایر جریانات روشنفکرمآبانه بود که می توان آن را پادزهر استحاله حکومت نام برد که نتیجه ای جز امیدوارسازی دشمن نداشت.

وی افزود: در دوران اصلاحات قداست زدایی از دین، مرجعیت و روحانیت در اوج خود قرار گرفت و عده ای آماده برگزاری جشن پایان انقلاب شدند.

مشاور عالی وزارت اطلاعات با اشاره به مظلومیت انقلاب اسلامی گفت: تنها کشوری که بدون هیچ حمایت کننده خارجی غریب و مظلومانه در مقابل نظم نوین جهانی ایستاده است همان نظام جمهوری اسلامی ایران است و در این جهانی که به سمت تک قطبی شدن و دهکده جهانی حرکت می کند اگر نظام اسلامی نبود و در مقابل استراتژی های استکبار نمی ایستاد شاید مسأله خرده قیام ها به وجود نمی آمد و معلوم نبود چه بلایی بر سر جهانیان اتفاق می افتاد.

وی به فتنه اخیر پرداخت و اظهار داشت: سران فتنه با توهم پیروزی، تقلب و با هدف مشروعیت زدایی از حکومت، ایجاد شکاف در حکومت، تقویت و یکپارچه سازی خرده جنبش ها و نارضایتی های احتمالی به میدان آمدند و با خودخواهی، لجاجت و دنیا پرستی به دنبال ضربه زدن به حاکمیت، ولایت فقیه در قالب کودتای مخملی برآمدند. گذشت زمان هم نشان داد که بعضی از افراد علاوه بر اسلامیت به جمهوریت نظام نیز اعتقادی ندارند و در این راستا دشمنان با حمایت ایادی و فریب خوردگان داخلی به دنبال نابودسازی اصل مدل انقلاب اسلامی، استحاله و فروپاشی درونی نظام و پیش برد نقشه خاورمیانه بزرگ بود.

وی در پایان گفت: تثبیت و نگهداشت انقلاب به مراتب سخت تر از ایجاد انقلاب است باید به دنبال آگاه سازی و روشنگری بود و تمامی ابعاد قضایا را برای جوانان، دانشجویان و .. تبیین و تشریح کرد.

در پایان از دو نفر از پیشگامان روحانی انقلاب اسلامی تقدیر شد و روحانیون و طلاب از نمایشگاه 15 سال پایداری و موزه عبرت بازدید کردند.