به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس بنیاد مسکن شهرستان همدان در مراسم افتتاح نخستین بازارچه روستایی کشور در روستای موییجین شهرستان همدان، گفت: نوع و جنس این کار با سایر کارهایی که بنیاد مسکن انجام می‌دهد متفاوت بوده و یک کار نو و بدیع در استان همدان و کشور است.

نقی‌پورقاسمی با بیان اینکه افتتاح این بازارچه روستایی در کشور منحصر به فرد است، بیان کرد: این بازارچه با 2 هدف اشتغالزایی برای روستاییان و ارائه محصولات کشاورزی در زمینی به مساحت 365 متر‌مربع و زیر بنای 75 متر‌مربع ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتبار 70 میلیون تومان از اعتبارات ملی و استانی به بهره‌برداری رسیده است، افزود: طرح هادی روستای موییجین از سال 1382 آغاز و در سال 87 بازنگری شده است و 730 میلیون تومان از اعتبارات عمرانی برای بهسازی روستای موییجین و پیاده‌سازی سنگ فرش خیابان و ساماندهی مزار شهدا استفاده شده و 200 نفر نیز از تسهیلات نوسازی و بهسازی در این روستا استفاده کردند. 

معاون امور عمرانی فرماندار همدان نیز در این مراسم گفت: پروژه بازارچه روستایی یکی از معدود پروژه‌هایی بوده که به این سبک و سیاق در کشور ساخته شده و در کشور منحصر به فرد است.

محمد‌علی محمدی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه برای برخی از مردم روستای موییجین اشتغالزایی می‌شود، افزود: با افتتاح این بازارچه کشاورزان می‌توانند محصولات کشاورزی خود را از قبیل سیر، لوبیا سبز و گردو و... به طور مستقیم عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه قبل از ساخت بازارچه روستاییان و کشاورزان ناچار بودند محصولات خود را در کنار جاده به فروش برسانند، ادامه داد: فروش محصولات کشاورزی روستای موییجین با توجه به جمعیتی که از این مسیر می‌گذشت در شأن مردم روستا و خریداران نبود که با بهره‌برداری از این بازارچه این مشکل حل می‌شود.

محمدی در ادامه بیان کرد: در آمدی که از این بازارچه به دست می‌آید با تفاهم دهیاری و بنیاد مسکن برای حل مسائل و مشکلات روستای موییجین هزینه و به حساب روستا واریز شده تا برای مسائل عمرانی و مشکلات مردم روستا هزینه شود.