به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، یک مشاور کنکور در این مراسم توکل به خدا و اعتقاد قلبی به خداوند را مهم‌ترین راز موفقیت انسان دانست و تاکید کرد: توکل به خداوند انسان را آرام و همت‌اش را مضاعف می‌کند.

مسعود عظیمی با بیان اینکه تلاش بدون توکل ارزشی ندارد، تصریح کرد: توکل سرمایه‌ای بزرگ است که انجام کارها در هر شرایطی با آن آسان می‌شود.

وی تلقین‌ مثبت را لازمه موفقیت دانست و گفت: والدین در تقویت اعتماد به نفس دانش‌آموزان نقش‌آفرین هستند.

این مشاور کنکور از عملکرد هدفمند به عنوان یکی از ارکان دستیابی به آرزوها و اهداف یاد کرد و افزود: اگر هدف، مشخص نباشد آینده هم روشن نخواهد بود.

وی فرصت تعطیلات عید نوروز را زمانی طلایی برای کنکوری‌ها خواند و تاکید کرد: اگر از فرصت تعطیلات عید نوروز با برنامه استفاده شود، کاستی‌های 6 ماه گذشته جبران می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان نیز با اشاره به اینکه هیچ لذتی بالاتر از کسب علم برای انسان نیست، اظهار کرد: انسان‌های عالم آرام و متین هستند.
 
علی بیات یکی از رازهای موفقیت آموزش و پرورش را توجه خانواده‌‌ها خواند و بر همراهی و همگرایی بیشتر والدین در امور فردی و اجتماعی دانش‌آموزان با آموزش و پروش تأکید کرد.

وی به تشریح جایگاه علمی دانش‌آموزان تویسرکانی در حوزه‌های مختلف پرداخت و عنوان کرد: دانش‌آموزان تویسرکانی در استان در رشته ریاضی مقام دوم را دارند.

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان دارندگان رتبه‌‌های زیر 33 توسط دانش‌آموزان تویسرکانی در کنکور را بیش از 10 نفر دانست و مقام نخست کشوری دانش‌آموزان تویسرکان در نهج‌البلاغه را از دیگر افتخارات برشمرد.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌سرای تویسرکان در بین چهار پژوهش‌سرای کشور دارای جایگاه برتر است، یکی از ارزش‌ها و افتخارات شهرستان را وجود هفت حافظ کل قرآن عنوان کرد.